Garaż w domu

Garaż w domu. W bryle czy osobno?

Budowa wymarzonego domu to ogromne przedsięwzięcie, wymagające lat planowania i mierzenia się z kolejnymi wyzwaniami. O ile wybieranie kolorów ścian, wyposażenia i dodatków do mieszkania może być przyjemnym i ekscytującym zajęciem, to wybór materiałów budowlanych czy projektu domu do łatwych nie należy. Są to kwestie, których nie da się zmienić przy okazji jednego, szybkiego remontu. W obecnych czasach, gdy w niemal w każdym gospodarstwie domowym znajduje się minimum jeden samochód, warto się zastanowić nad tym, jaki garażu jest najlepszym rozwiązaniem.

Garaż w bryle domu – komfort i wygoda

Zdecydowanym trendem ostatnich lat w budownictwie jest garaż w bryle domu. Jest to rozwiązanie, które zaoszczędza miejsce na działce, dzięki czemu możemy wygospodarować trochę więcej miejsca na urządzenie pięknego ogród. Stanowi to dużą zaletę, gdy nie mamy dużej działki i zagospodarowanie przestrzeni planujemy z dużą rozwagą – wówczas każdy metr kwadratowy się liczy. Brak konieczności budowy dwóch oddzielnych budynków skutkuje też oszczędnością pieniędzy, tak samo jak brak konieczności budowania dwóch oddzielnych podjazdów lub jednego, ale obszernego. Można w ten sposób zaoszczędzić sporą sumę na kostce brukowej, granicie czy bruku klinkierowym. Taki typ garażu na pewno znajdzie sympatyków wśród leniwych, bo zdecydowanie skraca czas dotarcia z auta do domu, więc w skali roku może się uzbierać całkiem spora ilość czasu do wykorzystania na odpoczynek. Pół żartem, pół serio, ale fakt, że podczas opadów deszczu czy śniegu brak konieczności przenoszenia zakupów przez podwórze stanowi dużą wygodę. Za wady tego rodzaju garażu uważa się hałas samochodu i spaliny, które przy nieodpowiedniej wentylacji mogą dostawać się do części mieszkalnej. Te problemy można jednak zniwelować – w przypadku kilkukrotnego używania samochodu w ciągu dnia, można go zostawiać na podjeździe.

Inne publikacje  Plataforma De Chat En Vivo Free Of Charge Usuarios Ilimitados I 3cx

Garaż wolnostojący – cisza i przestrzeń

Budowa oddzielnego garażu jest dobrym rozwiązaniem, gdy nie ogranicza nas wielkość działki. Dla majsterkowicza, który lubi sam zajmować się problemami z autem i oddaje je do mechanika w ostateczności, głośne naprawy nie będą przeszkadzać rodzinie. W przypadku budowy odrębnego budynku na garaż, nie ogranicza nas też projekt domu, zakładający określony metraż. Wtedy można urządzić sobie garaż wraz z oddzielnym pomieszczeniem na magazyn lub stanowiskiem do majsterkowania. Zamiast garażu, w domu pojawia się przestrzeń na kolejny pokój lub większy salon. W przypadku osobnego garażu należy pamiętać o podstawowej zasadzie – musi on pasować do domu. Ten sam styl i materiały budowlane zapewnią, że nasza działka będzie wyglądać estetycznie.

O czym pamiętać przy budowie garażu

Niezbędnym elementem przy budowie garażu jest zrobienie do niego dobrego podjazdu. Bywa, że ze względu na brak funduszy odkładamy tę inwestycję na później. Pamiętajmy jednak o tym, że prowizoryczny podjazd np. z wysypanego kamienia, psuje efekt wizualny całego ogrodu i domu. Gdy tylko koszty na to pozwolą, warto się na to zdecydować. Do wyboru jest sporo materiałów, dzięki którym ziemia nie będzie się zapadać i które dodadzą uroku naszemu gospodarstwu. Jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań jest bruk z klinkieru. Dlaczego? Ze względu na trwałość i wytrzymałość tego materiału. Klinkier się nie ściera, dlatego codzienna jazda autem nie jest dla niego wyzwaniem. Niewielki wpływ na niego ma woda, gdyż jest mało nasiąkliwy. Jest mrozoodporny, więc nie pęka w zimie. Bruk klinkierowy nie zniszczy się z powodu wycieku oleju czy benzyny. Cechuje go też wysoka estetyka w porównaniu do popularnej kostki brukowej.

Inne publikacje  Technology and Asylum Procedures

O czym jeszcze pamiętać przy budowie garażu? W przypadku wolnostojącego – o formalnościach. W zależności od wielkości garażu, jego budowa wymaga zgłoszenia lub pozwolenia na budowę. Na garaż w bryle domu takiego dokumentu nie potrzeba.

Wybierz typ garażu odpowiedni do Twoich potrzeb

Rozważmy więc wszystkie za i przeciw i dostosujmy wybór garażu i podjazdu do indywidualnych potrzeb i preferencji, nie kierując się zdaniem znajomych czy modą, gdyż ta ulega zmianie. Przebudowa pochłonie wiele czasu i środków finansowych, które moglibyśmy przeznaczyć na znacznie przyjemniejsze rzeczy – chociażby nowy samochód?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *