pokój dzieciecy aranżacje

Aranżacje pokoju dziecięcego

Istnieje mnóstwo pomysłów na aranżację pokoju dziecięcego. Warto zachować jednak w tym wszystkim troskę o zachowanie ogólnych standardów. Przede wszystkim najlepiej zgodnie z obecną modą kierować się prostotą. Najważniejsze są jednak zainteresowania i potrzeby dziecka. Nie można zapominać również o rzeczach podstawowych, jak miła atmosfera wnętrza, oświetlenie i zdrowie malucha. Najbardziej efektowne i wzbudzające zachwyt są aranżacje wykorzystujące aktualne pasje dziecka, np. zwierzęta, bohaterowie kreskówek, przyroda.

Meble na antresoli, jakie wybrać?

Jednym z pomysłów są meble na antresoli. Stwarzają one możliwość wykorzystania przestrzeni w optymalny sposób, tzn. w pionie: do góry może znajdować się łóżko lub rzeczy rzadziej używane, a na dole można zorganizować przestrzeń ze stolikiem i krzesłem np. do zabawy lub odrabiania lekcji. Aby mały pokój zyskał nieco powierzchni, może być urządzony w sposób minimalistyczny Ważne jest ponadto, by było w nim dużo światła, jasne, pastelowe kolory, a w tle uzupełniające się elementy nawiązujące do zainteresowań dziecka, np. grafika z komiksowym bohaterem i przedmioty stylizowane na jego gadżety (naklejka z Batmanem i wieszaczki w kształcie bata-ranga czy pluszowe nietoperze na półce).

A może łóżko we wnęce?

Inny pomysł to łóżko we wnęce – zakrywane kotarką, stylizowane na „teatrzyk” i stwarzające dziecku możliwość wielu innych zabaw, np. w chowanego, w biwak, w dom itp. Nastolatki zyskają w ten sposób intymność  na której z reguły im zależy. Meble dla dzieci a w nich zabudowane łóżko może mieć dookoła szuflady zastępujące komodę czy półki na książki i rzeczy osobiste.

Inne publikacje  Oświetlenie do pokoju dziecięcego

Pokój tematyczny, czyli jaki?

Uniwersalny zarówno dla dziewczynki i chłopca będzie pokój o tematyce związanej z podróżami. Ścianę w tym przypadku może zdobić zdjęcie jakiejś mapy stylizowanej na mapę skarbów, dodatki takie, jak zasłony czy rolety z elementami jakichś znanych widoków z całego świata, np. wizerunku piramid, wieży Eiffla, palm z Hollywood.  Łóżko może zastąpić u starszego dziecka w tym przypadku utkany hamak, dekoracje w stylu lian, jednak wszystkie te elementy należy wprowadzać z wyczuciem, bo w tym temacie łatwo popełnić błędy budujące wrażenie chaosu. By tego uniknąć, całość powinna składać się ze spójnych tematów, wzorów i kolorów. Możemy pomalować lub ozdobić tapetą jedną ścianę tworząc na niej wzór trawnika. W podobnym przypadku na podkład wybieramy jasnozieloną farbę, a trawę malujemy jako kreski z ciemnozielonej farby emulsyjnej.

Naklejki ścienne, sposób na nadanie wyjątkowego charakteru

Bardzo duże możliwości dają naklejki ścienne, gotowe szablony malarskie czy dekoracje ze zwykłego papieru, drewna oraz innych łatwo dostępnych materiałów. Wrażenie tak na mieszkańcach, jak i na gościach,robią fotografie w oryginalnych ramkach, a także powiększone, stylizowane plakaty – wszystkie one mogą zawierać zarówno podobizny dziecka czy jego ukochanych bohaterów, przyjaciół, bliskich a może zwierzaków.

Pozytywny wydźwięk ma podkreślanie wyjątkowości pokoju, jego przynależności do właściciela, np. poprzez zrobienie dekoracji ściennej z literek tworzących imię dziecka, pasujących wzornictwem do klimatu pokoju. Jeśli tematem wystroju są zwierzęta, to na literkach może pojawić się wzór z jednokolorowych zwierzątek itp. Aby uniknąć popełnienia wnętrzarskich błędów, warto zasięgnąć rady eksperta.

Inne publikacje  Oświetlenie do pokoju dziecięcego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *