Barek salon

Ciekawe dodatki meblowe do mieszkania

W każdym mieszkaniu powinno znaleźć się miejsce na stół. Może on stać w osobnym pomieszczeniu zwanym jadalnią, a jeśli nie mamy tyle miejsca – postawmy stół w salonie. Uzupełnieniem jadalni powinny być funkcjonalne, a jednocześnie piękne meble. Wybierzmy coś ładnego z dużej oferty bufetów i barków.

Jakie meble można postawić w jadalni? Nie tylko bufety i barki

Najpopularniejszym meblami do jadalni są szafki zwane bufetami. To na ogół niskie, ale szerokie meble, zamykane drzwiczkami. Mieszczą się w nich półki i szuflady do przechowywania naczyń, szkła i tekstyliów stołowych. Blat bufetu jest praktyczny podczas większych przyjęć, gdyż można na niego odłożyć naczynia z przygotowanymi potrawami, które zamierzamy podać na stół nieco później podczas posiłku. To także miejsce na dodatkowe naczynia, które chcemy mieć pod ręką, np. na kieliszki oraz butelki z trunkami. W jadalni stawia się również witryny, czyli wysokie, wąskie i przeszklone szafki. Służy do ekspozycji ładnej porcelany, szkła i dekoracyjnych drobiazgów.

W pobliżu stołu chętnie stawimy także kredensy. W tradycyjnym pojęciu są to bufety z nadstawkami, najczęściej przeszklonymi. Dolna część służy do przechowywania zastawy stołowej, obrusów i sztućców, w nadstawce zaś ustawia się eleganckie szkło, porcelanę czy ozdoby. W ofercie producentów znajdziemy także barki, czyli niewielkie meble, które służą do przechowywania alkoholu. Niektóre z nich mają formę szafy, gdzie w jednej części trzyma się kieliszki, a w drugiej butelki z alkoholem. Można także kupić stolik pełniący funkcję barku. Stawiamy na nim alkohole i kieliszki, a goście wybierają to, co chcieliby wypić.

Inne publikacje  Обзор Букмекерской Компании Париматч Бізнес Новини Павлограда

Bufety i barki – idealne meble do jadalni

Bufety to bardzo pomysłowe meble, w których pomieszczą się naczynia i inne elementy zastawy stołowej. Ładny bufet można postawić przy stole. Zazwyczaj jest on zamykany, więc nie martwiąc się o stronę wizualną, schowamy w nim talerze, kieliszki i filiżanki, a także obrus czy serwetki. Wszystko będzie pod ręka, gdy będziemy przyjmować gości. Stylowy bufet czy kredens doda szyku jadalni. Barki zaś służą do przechowywania alkoholu. Tego typu dodatki meblowe dobierzmy je, zarówno kolorystycznie, jak i stylowo, do wystroju pomieszczenia. Meble w jasnych, harmonijnych barwach rozświetlą pomieszczenie i będą doskonałym tłem do tego, co na nich umieścimy. Gdy jadalnia jest umieszczona w bardzo dużym salonie lub stanowi osobne pomieszczenie, bufety i barki mogą być ciemne. Brązowe, klasyczne meble będę idealną bazą do stworzenia stylu mieszczańskiego czy klasycznego.
Ładne bufety i barki dopełnią wystroju salonu czy jadalni. Wybierzmy funkcjonalne dodatki meblowe, które ukryją naczynia i tekstylia stołowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *