czarna nowoczesna płyta do zabudowy

Czy płyty do zabudowy są bezpieczne?

Płyty do zabudowy są niezwykle funkcjonalnym i estetycznym wyposażeniem kuchni. Dzięki nim przygotowywanie posiłków jest znacznie szybsze i efektywniejsze. Co więcej, dzisiejsze płyty do zabudowy są zdecydowanie bardziej ekonomiczne pod względem zużycia energii elektrycznej. Pozwalają także na lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni – wbudowana płyta kuchenna daje o wiele większą swobodę podczas gotowania. Co jeszcze warto wiedzieć o płytach do zabudowy i na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Czy takie urządzenia są w pełni bezpieczne?

Płyta do zabudowy – co należy wiedzieć?

Zastanawiając się nad zakupem płyty do zabudowy, pierwszą rzeczą, którą powinno się rozważyć, jest sposób jej zasilania. Do wyboru jest bowiem zasilanie gazem lub prądem. Każde rozwiązanie ma swoje zalety. Sprzęt elektryczny jest bardzo bezpieczny, łatwy w obsłudze i wyposażony w konkurencyjne rozwiązania. Z drugiej strony kuchenki gazowe mają zaletę bezawaryjnej pracy i niskich kosztów eksploatacji. Warto pamiętać, że istnieje wiele podrodzajów płyt elektrycznych i gazowych, dlatego należy dokładnie sprawdzić wszystkie płyty grzewcze – rodzaj wybranego urządzenia do zabudowy ma, jak wiadomo, związek z wygodą codziennego użytkowania.

Dlaczego warto zainwestować w płytę do zabudowy?

Płyty indukcyjne do zabudowy charakteryzują się o 40% szybszą pracą i lepszą kontrolą temperatury niż inne rodzaje płyt do zabudowy. Duża oszczędność energii, elegancki design i dokładne nagrzanie całej powierzchni garnka – to powody, dla których warto zainwestować w płytę indukcyjną. Jednak przy tej opcji koniecznie trzeba pamiętać o zakupie specjalnych garnków dedykowanych indukcji. Płyty indukcyjne do zabudowy często posiadają wiele dodatkowych funkcji, które mogą przydać się w kuchni, jak np. sterowanie suwakiem, opcje zwiększenia mocy poszczególnych palników oraz blokady paneli dotykowych, timer, identyfikacja obecności konkretnych garnków czy wskaźniki ciepła resztkowego. Oprócz możliwości, które oferują, są także niezwykle stylowym i gustownym sprzętem, na który można zdecydować się w swojej kuchni.

Inne publikacje  Farby do malowania mebli

Płyty do zabudowy a bezpieczeństwo

Odpowiednio zamontowana dobrej jakości płyta do zabudowy będzie spełniała najwyższe standardy bezpieczeństwa. Przede wszystkim na uwagę zasługuje brak dostępu do otwartego ognia, co dla wielu osób będzie kluczową kwestią, jeśli chodzi o wybór sprzętu. Posiadając w domu dzieci lub zwierzęta nie trzeba martwić się ich bezpieczeństwem, kiedy przebywają obok płyty do zabudowy. Takie urządzenie dodatkowo posiada innowacyjną blokadę, która uniemożliwi dzieciom przypadkowe włączenie. W przypadku płyty indukcyjnej nie istnieje również ryzyko poważnego poparzenia się przez dotknięcie ręką nagrzanego garnka – ten ciepły jest bowiem jedynie od spodu, gdzie styka się z polem indukcyjnym.

Jak więc się okazuje, wybór płyty do zabudowy jest rozwiązaniem nie tylko pozwalającym na ciekawą aranżację przestrzeni kuchennej, ale również bezpiecznym – szczególnie więc sprawdzi się wśród osób, które posiadają zwierzęta lub małe dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *