osoby z wózkiem w magazynie

Fulfilment – czym jest?

Mnóstwo Polaków dokonywała już zakupów online, a z Internetu korzysta praktycznie każdy z nas na co dzień. Własny sklep internetowy to idealne rozwiązanie dla osób, które by chciały rozpocząć swój biznes związany ze sprzedażą online, dodatkowo bez otwierania własnego sklepu stacjonarnego, jednakże taka jednoosobowa firma zajmująca się przyjmowaniem zamówień, ich pakowaniem i wysyłką z czasem ma tyle zamówień, że po prostu nie wyrabia się z terminowością. I tutaj pomocne okażą się firmy logistyczne, które zajmują się logistyką dla e-commerce., a dokładniej chodzi tutaj o pojęcie fulfillmentu.

Jakie są korzyści z fulfillmentu?

Więc czym właściwie jest fulfillment? Fulfillment to usługa prowadzona przez firmy logistyczne, która polega na przekazaniu wszystkich zadań logistycznych zewnętrznemu operatorowi. Do zadań firm logistycznych w ramach fulifllmentu należą takie działania jak magazywanie, pakowanie zamówień oraz wysyłanie przesyłek bezpośrednio do odbiorów. Na rynku istnieją firmy, które wzbogaciły swoje usługi między innymi o pakowanie zamówień według indywidualnych potrzeb klientów, wysyłkę paletową czy też obsługę zwrotów. Wybierając firmę, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, między innymi na magazyn, na to, czy firma, z którą chcesz podjąć współpracę miała wcześniej styczność z usługami czy towarami, które oferujesz.
W momencie, kiedy jesteś właścicielem sklepu internetowego i nie masz wystarczająco dużo miejsca na magazynowanie swoich towarów, nie nadążasz z zamówieniami oraz wysyłką towarów, warto byś rozejrzał się za firmą zajmującą się fulfillmentem. Największymi korzyściami wynikającymi z fulfillment to przede wszystkim znaczne ograniczenie kosztów. Właściciele sklepów internetowych nie muszą wynajmować specjalnie większej powierzchni magazynowej, nie muszą się martwić kosztami związanymi z magazynowaniem, czy utrzymywaniem sprzętów magazynowych i ich zużyciem. Operator usługi fulfillment jest odpowiedzialny za swoich pracowników magazynu, także właściciel sklepu internetowego nie musi martwić się o swoje zamówienia. Magazyn może być również dostosowany specjalnie pod potrzeby właścicieli sklepów internetowych.

Inne publikacje  Unlock the secrets of asian dating with all the right app

Plusy i minusy fulfillmentu.

Największym plusem fulfillmentu jest zdecydowanie to, że można zlecić pełną obsługę zewnętrznej firmie, która zajmie się odpowiednio magazynowaniem towaru, pakowaniem a później wysyłką. Kolejnym plusem jest to, że koszty pojedynczej wysyłki są znacznie niższe, a odpowiedzialność za błędy zrzuca się na firmę fullfilmentową. Poza plusami są też – niestety minusy. Ze względu na to, że jest to zewnętrzna usługa, nie będzie to najtańsze. Niektóre firmy mają swoje warunki, gdzie minimum logistyczne jest określoną jakąś liczbą zamówień miesięcznie. Sporym minusem jest też to, że właściciel sklepu internetowego nie ma fizycznego kontaktu ze swoim towarem, przez co w przypadku reklamacji nie możemy sprawdzić samodzielnie towaru.
Warto jednak zastanowić się nad fulfillmentem w momencie, kiedy nie mamy miejsca na magazynowanie naszych produktów i towarów, a marżowość pozwala na skorzystanie z takich usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *