Remont mieszkania

Jak odświeżyć pomieszczenie w mieszkaniu?

Każdy z nas potrzebuje zmian. Co jakiś czas zmieniamy garderobę czy fryzurę. Dzięki temu nie nudzimy się, czujemy się lekko i nowocześnie. Może warto powiew świeżości dać także naszemu mieszkaniu? Malowanie ścian, nowe zasłony, przemeblowanie to doskonałe sposoby na odnowienie wystroju wnętrza.

Jak odświeżyć pomieszczenie? Zanim zabierzmy się za malowanie

Zanim zabierzemy się za malowanie, zróbmy generalne porządki. Spójrzmy prawdzie w oczy i wyrzućmy to, co nie jest nam potrzebne. Przez lata zbieramy gazety, listy, gadżety i ozdoby. Nie chcemy ich wyrzucać, przecież za nie zapłaciliśmy, a do niczego nam się nie przydają. Przejrzyjmy szafy i wyrzućmy stare i zniszczone rzeczy, zbyteczne gadżety, przeczytane gazety i wszystko to, z czego nie będziemy już korzystać. Z pewnością zdziwmy się, że tylu drobiazgów możemy się pozbyć. Uporządkowana przestrzeń to pierwszy krok do odświeżenia pomieszczenia. Wysprzątanie całego mieszkania może wydawać się zbyt dużym wyzwaniem, ale jeden pokój z pewnością uda się nam posprzątać. Może się okazać, że nie potrzebujmy tylu szaf czy komód, a pozbywając się ich, wpuścimy do domu trochę powietrza i przestrzeni. Spójrzmy na oczyszczoną przestrzeń. Może warto przestawić meble? Zacznijmy od malowania ścian, by całkowicie zmienić pokój.

Zabieramy się za malowanie ścian. Jaki kolor wybrać?

Zanim kupimy farbę, zastanówmy się, jaki kolor nam się podoba. Jeśli nie mamy pomysłu czy zdolności aranżacyjnych, przejrzyjmy inspirujące zdjęcia w gazecie czy internecie. Być może spodobają się nam nowe trendy? Specjaliści twierdzą, że warto zdecydować się na malowanie ścian farbami w kolorach błękitu, żywiołowej fuksji i uspokajającego i spajającego całość brązu. Naturalny brąz ma być bazą, która wyeksponuje szereg żywych kolorów, od różu po błękity. Ciepły brąz otula i da spokój, a błękity przywiodą na myśl błękitnego niebo. Dzięki temu w pokoju naprawdę wypoczniemy. Zamknijmy oczy i zastanówmy się, jakie kolory sprawiają, że czujemy się dobrze.

Inne publikacje  Czy płyty do zabudowy są bezpieczne?

Dobrym pomysłem jest bowiem malowanie ścian na kolory, które nam się podobają. Jeśli lubimy biel, pamiętajmy, że ten kolor zawsze jest modny. Poza tym, stanowi doskonałą bazę dla innych barw. Na białych ścianach świetnie wyglądają obrazy i grafiki. Może w czasie porządków znaleźliśmy ulubiony plakat? Warto go oprawić i powiesić, by nadać wnętrzu świeżości. Miło będzie spoglądać na zdjęcia, które nam się podobają i przywołują miłe wspomnienia. Duże fotografie będą wyjątkową dekoracją.

Malowanie ścian to świetny sposób na odświeżenie pomieszczenia. Wybierzmy piękne dodatki, by stworzyć ciepłe i przytulne wnętrze, którego nie będziemy chcieli opuścić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *