Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem w sypialni?

Sypialnia jest wnętrzem szczególnym, w którym ład i spokojna atmosfera są sprawami niezwykle ważnymi. Jasne meble, wygodne łóżko oraz dodatki z postaci szafek nocnych – oto rzeczy, na których zwykle skupiamy się podczas urządzania tego wnętrza. A co ze ścianami?

Ściany i ich rola w aranżacji wnętrz

O tym, jak ważną rolę w aranżacji wnętrz odgrywają ściany, zazwyczaj zapominamy. Efekt? Pozostaje nam duża, pusta powierzchnia, która negatywnie wpływa na wygląd całego pomieszczenia i panujący w nim nastrój. A przecież ściana, przy odrobinie wysiłku, może stać się wspaniałą ozdobą każdego wnętrza.

Ściana sypialni: piękna i intrygująca

Choć w sypialni najważniejszy jest spokój, warto zastanowić się nad tym, jak ozdobić ściany w takim pomieszczeniu. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest przełamanie monotonii tego wnętrza za pomocą ściany za łóżkiem, którą można pomalować farbą o ciemniejszej barwie lub tapetą, kuszącą intrygującymi barwami lub ciekawymi wzorami. Innym sposobem na ozdobienie ścian w sypialni są lamperie przy łóżku – proste, za to wyraziste. Dla tych, którzy marzą o przytulnej i eleganckiej sypialni, ciekawym rozwiązaniem staną się panele tapicerowane. A co z tymi, którzy szukają jeszcze ciekawszych rozwiązań?

Żródło: https://onmywall.art/plakaty/plakaty-do-sypialni

Obrazy, grafiki i plakaty

W walce o piękne ściany w sypialni pomocne będą też takie dodatki, jak obrazy, grafiki i plakaty. Warto pamiętać, by przy ich wyborze skupić się zarówno na ich kolorystyce, jak i na tematyce. Muszą one pasować do wnętrza, a jednocześnie wprowadzać tu odpowiedni nastrój. Piękne widoczki są tu rozwiązaniem chętnie wybieranym, możliwości jest jednak wiele.
Na jakie plakaty do sypialni warto postawić? Na te, które dzięki swym rozmiarom skutecznie przyciągną uwagę i zakryją sporą część ściany. Delikatne oprawy będą dodatkowym atutem i ozdobą, która w znacznym stopniu wpłynie na wygląd całego pomieszczenia. Wśród tych plakatów, które najczęściej pojawiają się w sypialniach, dominują ciekawe grafiki, w których wyróżniają się dwie barwy: czerń i biel. Można jednak od tego schematu odejść i postawić na plakat z ciekawa fotografią. Pojedyncze drzewo, sfotografowane w nietypowy sposób, sielski pejzaż

Inne publikacje  Jaką gładź szpachlową wybrać?

Co za dużo, to nie zdrowo

Wielu z nas zapomina o tym, że warto ozdobić ściany w sypialni, nie brak jednak i takich osób, które wpadają w drugą skrajność i z ilością dekoracji ściennych w sypialni przesadzają. Jakie błędy popełniane są najczęściej? Fototapeta plus obraz, kilka grafik zupełnie nie pasujących do siebie – oto błędy, których należy unikać. By utrzymać ład i harmonię, warto skorzystać z jednego większego obrazu, który stanie się główną ozdobą ściany. Można też dopasować dwa uzupełniające się plakaty, które zawisną nad podwójnym łóżkiem tuż obok siebie. Osoby, które chcą ozdobić ścianę rodzinnymi fotografiami, mogą z kolei wybrać kilka pasujących do siebie zdjęć i po oprawieniu ich w takie same ramki, stworzyć z nich ciekawy wzór nad łóżkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *