Jak urządzić nowe mieszkanie?

Nowe mieszkanie to duży wydatek i spełnienie marzeń. Z tego właśnie względu warto poświęcić trochę czasu na jego urządzenie. Przede wszystkim trzeba zaplanować prace i zastanowić się nad stylem, w jakim mieszkanie będzie urządzone. Kolejnym krokiem jest wybór koloru ścian, rodzaju mebli czy oświetlenia. Pracy jest naprawdę sporo, ale efekty są tego warte.

Jak zaplanować urządzenie mieszkania?

Kwestią niezmiernie ważną przy planowaniu urządzenia mieszkania jest analiza własnych zwyczajów i stylu życia. Osobom, które lubią gotować, na pewno przyda się wygodna, funkcjonalna kuchnia, a tym, które jadają głównie gotowe posiłki, wystarczy skromny aneks kuchenny. Rodziny z małymi dziećmi muszą pamiętać o urządzeniu miejsca, w którym pociechy będą nie tylko się bawić, ale także odrabiać lekcje czy odpoczywać. Osoby pracujące w domu powinny wygospodarować w mieszkaniu gabinet, w którym będą mogły przyjmować klientów.

Szczególnie starannie trzeba zaplanować urządzenie łazienki oraz miejsca do odpoczynku. Wybór między brodzikiem czy wanną, dużym salonem czy komfortowym pokojem dziennym, garderobą czy niewielką szafą wnękową zależy od upodobań i potrzeb domowników, dlatego zawsze należy brać je pod uwagę.

Jak zaaranżować przestrzeń w pomieszczeniach?

Po ustaleniu potrzeb rodziny i swoich można przejść do kolejnego etapu, czyli aranżacji przestrzeni. Pozwala to nie tylko ocenić rozmiary mebli, które zmieszczą się w każdym wnętrzu, ale także dopasować przyłącza instalacyjne. Kwestie, które wymagają dokładniejszej analizy to przede wszystkim:

Inne publikacje  Szkło hartowane do kuchni – 4 powody, dla których warto je mieć

– ustawienie kanapy względem telewizora,

– ustawienie stołu wraz z krzesłami,

– rozkład szafek kuchennych i sprzętu AGD,

lampa skeleton czarna
Lampa wisząca Zuma Line Skeleton (źródło: swiatloistyl.pl)

– rozplanowanie łazienki, aby zapewnić maksymalną wygodę,

– urządzenie pokoju dziecięcego, który wraz ze wzrostem dziecka musi dawać możliwość przeróbek,

– rozplanowanie szaf, w tym również tzw. pawlaczy do przechowywania rzadziej używanych przedmiotów.

Skrupulatne przemyślenie umeblowania oraz ustawienia sprzętów AGD i RTV jest bardzo ważne, ponieważ pozwala uniknąć późniejszych przeróbek instalacyjnych. Zawsze trzeba wziąć pod uwagę własną wygodę, ponieważ wybrane rozwiązania będą funkcjonować przez wiele lat.

Jaki styl mieszkania wybrać?

Po zaplanowaniu aranżacji warto zastanowić się nad stylem, w którym będzie urządzone mieszkanie. Zawsze modna jest klasyka, ale warto pokusić się o nieco bardziej nowoczesne rozwiązania. Najbardziej trendy jest minimalizm, który daje wiele możliwości aranżacyjnych. Do tego stylu znakomicie pasują jasne, proste meble oraz wszelkie odcienie szarości. Nie można też zapomnieć o oświetleniu. Bardzo ciekawym akcentem we wnętrzu nowoczesnym mogą być lampy wiszące metalowe. Oryginalne połączenie metalu i tworzywa sztucznego sprawia, że lampa ta świetnie prezentuje się w pomieszczeniach salonowych czy sypialnianych.

 

Wisząca lampa skeleton czarna lub biała doskonale podkreśla nowoczesny wystrój wnętrza i jest idealną propozycją dla osób ceniących stylowe rozwiązania. Taki designerski akcent sprawdzi się w każdym wnętrzu, także w kuchni lub dużym przedpokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *