Jaki kolor na sufit?

Biały sufit to klasyczne rozwiązanie, które nadal jest modne i świetnie sprawdza się w naszych mieszkaniach. Czy jednak biały sufit zawsze jest konieczny w mieszkaniu?

Dwa kolory w pokoju

Malowanie pokoju na dwa kolory to idealny sposób na wprowadzenie ciekawego elementu dekoracyjnego do pokoju. Ściana w innym kolorze powoduje, że pokój nabiera charakteru, staje się ciekawy i niebanalny. Równie interesując wygląda kolorowy sufit.

Na takie szaleństwo nie mogą jednak pozwolić sobie właściciele mieszkań o standardowej wysokości. Za to wysokie mieszkanie w kamienicy będzie wyglądało wyjątkowo, gdy sufit będzie w energetycznym kolorze.

Granat, butelkowa zieleń, zgaszony fiolet, czy turkus to wyjątkowe kolory, które sprawią, że wysokie mieszkanie stanie się przytulne. Emulsje białe na ścianach dopełnią wizerunku eleganckiego mieszkania z klasą.

Emulsje białe na sufit są bezpiecznym rozwiązaniem, które sprawdzi się w połączeniu z każdym kolorem. Dzięki temu nie istnieje niebezpieczeństwo, że pokój zmniejszy się optycznie i straci odpowiednie proporcje. Takie rozwiązanie jest idealne do mieszkań, których wysokość jest 2.5 m.

Zmieniamy proporcje pokoju

Właściwie dobrany kolor może wpłynąć na zmniejszenie lub zwiększenie pokoju. Warto o tym pamiętać i wykorzystać sufit do uzyskania prawidłowych proporcji pokoju.

Krótkie pomieszczenie możemy wydłużyć malując krótsze ściany jasnymi odcieniami zimnych barw. Emulsje białe, niebieskie czy szare będą idealne. Mając problem ze zbyt szerokim wnętrzem możemy krótkie ściany pomalować na ciepłe odcienie, a długie na jasno. Pozwoli to optycznie wydłużyć pokój. Stosując takie rozwiązania warto pozostawić klasyczny, biały sufit.

Inne publikacje  Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem w sypialni?

Przedłużenie ściany

Innowacyjnym pomysłem jest przedłużenie ściany, które sięga sufitu. Jedną ścianę malujemy na kolor, w którym wykończymy sufit. Nie musi być to wyłącznie ściana pomalowana. Można również wykorzystać tapetę, która mając ciekawy wzór może sprawić, że pokój będzie wyglądał elegancko i niebanalnie.

Należy pamiętać, że ściana w połączeniu z sufitem staje się głównym elementem dekoracyjnym pokoju dziennego. W takiej sytuacji pozostałe ściany należy pomalować na jeden kolor. Najlepiej sprawdzą się emulsje białe, które pozwolą na wyeksponowanie ściany oraz sufitu.

Surowy klimat

Industrialne, minimalistyczne wnętrza mają niezaprzeczalny urok. Przyzwyczailiśmy się, że ściany są wykończone surowym tynkiem, który sprawdza się w mieszkaniach loftowych czy w kamienicach. Takie wykończenie może być również na suficie.

Mieszkanie ociepli deska na podłodze, czy ściany pomalowane na ciepły, pastelowy kolor. Bardzo eleganckim dodatkiem do surowego sufitu jest cegła na ścianie, która wprowadzi klimat dawnych lat.

Pozostałe ściany warto pomalować białą emulsją, która idealnie będzie komponowała się z tak zaaranżowanym mieszkaniem.

Sufit w charakterystycznym kolorze sprawi, że mieszkanie zyska nowy, niebanalny wygląd. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej kolorystyki możemy również wpłynąć na proporcje mieszkania i uzyskać wnętrze o idealnej harmonii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *