budynek mieszkalny

Kupno mieszkania od dewelopera

Zakup mieszkania to bardzo ważna transakcja, do której warto się odpowiednio przygotować. Rozmowa z inwestorem wyjaśnia często wszystkie wątpliwości. O co więc pytać dewelopera? Zakup lokum jest często jedną z najważniejszych decyzji w naszym życiu. Już w trakcie poszukiwać swojego lokum rodzi się wiele wątpliwości oraz pytań, które nie dają nam spokoju. Podczas zapadnięcia decyzji zakupu własnego mieszkania uwagę zwracamy na lokalizacje, metraż, rozkład lokalu i inne ważne kwestie. Dobrze jednak przygotować się do zakupu mieszkania, biorąc pod uwagę szersze rozeznanie.

Pytania do dewelopera

Przed umówieniem się na spotkanie z inwestorem, świetnie się przygotuj. Najlepiej spisać na kartkę wszystkie pytanie, jakie najlepiej zadać inwestorowi. Można je wysłać także w wiadomości mailowej, bezpośrednio do dewelopera. Jeśli pozna twoje oczekiwania, będzie mógł np. z odpowiednim wyprzedzeniem przygotować wszystkie niezbędne dokumenty. To bardzo duża oszczędność czasu – zarówno dla klienta, jak i dewelopera, bądź przedstawiciela. Warto zadawać pytanie, nawet takie, które wydają się mało znaczące. Doradca do sprzedaży przeprowadził tysiące rozmów z klientami i jest ambasadorem inwestycji. Zapewne zna wszystkie szczegóły inwestycji, dlatego rozwieje każdą wątpliwość. Ważne jest żeby robić notatki i być wnikliwym. W trakcie zakupu lokum, nie powinno być miejsca na żadne nieścisłości. Komplet informacji, który zabierzesz to gwarant twojego spokoju i poczucia bezpieczeństwa.

O czym pamiętać przed spotkaniem.

Przed spotkaniem warto posiadać zdolność kredytową, następnie -znaleźć pasującą inwestycje, a kolejno – wypytać o wszystkie szczegóły inwestora, z którym trzeba podpisać umowę. Kupno nieruchomości to ogromny koszt, który zmusza do podjęcia kluczowych decyzji i często stanowi zobowiązanie na kilkadziesiąt lat. Dlatego właśnie, jeszcze przed spotkaniem warto odwiedzić swój bank lub zaaranżować spotkanie z pośrednikiem kredytowym, by dowiedzieć się jaką zdolność kredytową mamy do dyspozycji. Zobrazuje to idealnie, w jakim zakresie możesz negocjować z deweloperem oraz da wskazówki, czy masz odpowiednie środki, które pozwolą na wybór dodatkowych opcji, np. garażu, miejsca postojowego i komórki lokatorskiej. Kraków deweloper https://lokum-deweloper.pl/oferta/krakow/ to często wyszukiwana fraza przez potencjalnych klientów zamieszkujących stolicę małopolski lub po prostu chcących się tam przenieść. Podczas wyboru dewelopera warto mieć uwagę na to, jak długo działa na rynku i jakie projekty wykonał w przeszłości. Daje to sposobność do przekonania się, jak wyglądały jego poprzednie budynki oraz jaki miały standard i jakość wykończenia. Można również podpytać mieszkańców o zadowolenie z współpracy z tym deweloperem. Podczas dokonywania wyboru warto również sprawdzić, czy aby na pewno deweloper realizuje inwestycje w innych miastach Polski. Może to pokazywać, że inwestor ma bogate doświadczenie i upewnia nas o słuszności wyboru.

Inne publikacje  Szkło hartowane do kuchni – 4 powody, dla których warto je mieć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *