budynek mieszkalny

Kupno mieszkania od dewelopera

Zakup mieszkania to bardzo ważna transakcja, do której warto się odpowiednio przygotować. Rozmowa z inwestorem wyjaśnia często wszystkie wątpliwości. O co więc pytać dewelopera? Zakup lokum jest często jedną z najważniejszych decyzji w naszym życiu. Już w trakcie poszukiwać swojego lokum rodzi się wiele wątpliwości oraz pytań, które nie dają nam spokoju. Podczas zapadnięcia decyzji zakupu własnego mieszkania uwagę zwracamy na lokalizacje, metraż, rozkład lokalu i inne ważne kwestie. Dobrze jednak przygotować się do zakupu mieszkania, biorąc pod uwagę szersze rozeznanie.

Pytania do dewelopera

Przed umówieniem się na spotkanie z inwestorem, świetnie się przygotuj. Najlepiej spisać na kartkę wszystkie pytanie, jakie najlepiej zadać inwestorowi. Można je wysłać także w wiadomości mailowej, bezpośrednio do dewelopera. Jeśli pozna twoje oczekiwania, będzie mógł np. z odpowiednim wyprzedzeniem przygotować wszystkie niezbędne dokumenty. To bardzo duża oszczędność czasu – zarówno dla klienta, jak i dewelopera, bądź przedstawiciela. Warto zadawać pytanie, nawet takie, które wydają się mało znaczące. Doradca do sprzedaży przeprowadził tysiące rozmów z klientami i jest ambasadorem inwestycji. Zapewne zna wszystkie szczegóły inwestycji, dlatego rozwieje każdą wątpliwość. Ważne jest żeby robić notatki i być wnikliwym. W trakcie zakupu lokum, nie powinno być miejsca na żadne nieścisłości. Komplet informacji, który zabierzesz to gwarant twojego spokoju i poczucia bezpieczeństwa.

O czym pamiętać przed spotkaniem.

Przed spotkaniem warto posiadać zdolność kredytową, następnie -znaleźć pasującą inwestycje, a kolejno – wypytać o wszystkie szczegóły inwestora, z którym trzeba podpisać umowę. Kupno nieruchomości to ogromny koszt, który zmusza do podjęcia kluczowych decyzji i często stanowi zobowiązanie na kilkadziesiąt lat. Dlatego właśnie, jeszcze przed spotkaniem warto odwiedzić swój bank lub zaaranżować spotkanie z pośrednikiem kredytowym, by dowiedzieć się jaką zdolność kredytową mamy do dyspozycji. Zobrazuje to idealnie, w jakim zakresie możesz negocjować z deweloperem oraz da wskazówki, czy masz odpowiednie środki, które pozwolą na wybór dodatkowych opcji, np. garażu, miejsca postojowego i komórki lokatorskiej. Kraków deweloper to często wyszukiwana fraza przez potencjalnych klientów zamieszkujących stolicę małopolski lub po prostu chcących się tam przenieść. Podczas wyboru dewelopera warto mieć uwagę na to, jak długo działa na rynku i jakie projekty wykonał w przeszłości. Daje to sposobność do przekonania się, jak wyglądały jego poprzednie budynki oraz jaki miały standard i jakość wykończenia. Można również podpytać mieszkańców o zadowolenie z współpracy z tym deweloperem. Podczas dokonywania wyboru warto również sprawdzić, czy aby na pewno deweloper realizuje inwestycje w innych miastach Polski. Może to pokazywać, że inwestor ma bogate doświadczenie i upewnia nas o słuszności wyboru.

Inne publikacje  Szkło hartowane do kuchni – 4 powody, dla których warto je mieć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *