Malarz certyfikowany czy zwykły?

Czy malarze certyfikowani są drożsi od tych, którym brakuje tytułu? Którego malarza lepiej wybrać – fachowca z polecenia czy mistrza pędzla po ukończonym kursie? I czym różnią się usługi malarzy certyfikowanych od pozostałych przedstawicieli tej profesji? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Zawsze na bieżąco

Jeszcze do niedawna malarze certyfikowani byli uważani za prawdziwą elitę w swoim zawodzie, lecz wraz ze wzrostem konkurencji kończenie kolejnych specjalistycznych kursów stało się dla wielu osób sposobem na pozyskanie większej liczby zleceń i umocnienie pozycji na rynku pracy. Część z nich podnosi stawki po otrzymaniu certyfikatu, lecz równocześnie wzbogaca swoją ofertę o nowe usługi, tj. układanie tynków strukturalnych lub stosowanie nowoczesnych technik dekorowania ścian. Malarze certyfikowani nie zawsze jednak wyceniają usługi wyżej od pozostałych przedstawicieli zawodu. Niektórzy mistrzowie pędzla uważają, że bycie na bieżąco z najnowszymi metodami zdobienia wnętrz oraz wiedzą na temat aplikowania i łączenia innowacyjnych produktów malarskich wpisuje się w specyfikę ich zawodu. Kończenie szkoleń staje się dla nich szansą na samorealizację oraz pozyskiwanie większej liczby zleceń. Dotyczy to przede wszystkim początkujących malarzy, którzy nie są obecni na rynku wystarczająco długo, by móc bazować na rekomendacjach stałych klientów. Po otrzymaniu certyfikatu jest im łatwiej pozyskać zlecenia, ponieważ mogą udokumentować swoje kwalifikacje, a ich nazwiska pojawiają się w bazach rekomendowanych malarzy, tworzonych przez firmy organizujące szkolenia – jedną z nich jest Akademia Techniczna PPG Deco.

Inne publikacje  Sexcamradar Reviews And Information

Gwarancja jakości

Malarze certyfikowani wyróżniają się spośród innych przedstawicieli profesji nie tylko wiedzą i umiejętnościami, ale również profesjonalizmem. Utrzymanie wysokiej jakości usług jest dla nich bardzo ważne, ponieważ zależy im na budowaniu wizerunku eksperta, dbają więc o to, by ich nazwiska były kojarzone tylko ze zleceniami zrealizowanymi z sukcesem. Wykonywanie zleceń przychodzi im zresztą często z większą łatwością niż malarzom bez tytułu, ponieważ wyprzedzają ich wiedzą produktową i dogłębną znajomością technik malarskich. Nie działają więc po omacku, lecz stosują rozwiązania sprawdzone przez praktyków i rekomendowane przez producentów farb, lakierów oraz tynków.

Jeżeli nadal wahasz się, którego malarza wybrać – z certyfikatem czy bez, to przypomnij sobie popularne powiedzenie, że za wysoką jakość płaci się tylko raz. W przypadku certyfikowanych malarzy ryzyko popełnienia błędu jest niewielkie, ponieważ ich działania są poparte ćwiczeniami oraz wiedzą pozyskaną podczas szkoleń. Jeśli natomiast zlecisz zdobienie ścian malarzowi, który nie jest na bieżąco z nowinkami w branży, to – pomimo rekomendacji – może się okazać, że liczne poprawki przełożą się na zwiększenie kosztów remontu i straty finansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *