Dekorowanie ścian farbami

Niepowtarzalne efekty dekoracyjne na ścianach

Pragniesz odmienić przestrzeń wokół siebie? Marzysz o uzyskaniu kreatywnych efektów, aby ulubione wnętrza stały się atrakcyjne dla domowników i zyskały nowy charakter? Dobra wiadomość – teraz możesz samodzielnie wyczarować przykuwające oko efekty dekoracyjne na ścianach w swoim domu lub mieszkaniu.

O czym pamiętać podczas samodzielnego dekorowania ścian?

Jeśli decydujesz się na samodzielne wykonanie ciekawych efektów na ścianie lub na jej fragmentach warto skorzystać z profesjonalnych materiałów i narzędzi, które sprawią, że uzyskanie oczekiwanego efektu będzie prostsze i szybsze. Najczęściej efekty dekoracyjne występują na jednej, wybranej uprzednio ścianie, przez co wzór nie przytłacza, tylko jest charakterystyczną ozdobą danego wnętrza. Jeśli nie wiesz, jak przygotować ścianę do nałożenia odpowiedniego preparatu możesz zdecydować się na konsultację z doświadczonym fachowcem lub zaczerpnąć rady sprzedawcy. Rozważając użycie tynku strukturalnego powinieneś wiedzieć, że jest to dość gęsta masa, która przy nakładaniu wymaga sporego wysiłku fizycznego. Jednak to właśnie ona pozwala na eksperymentowanie dając nieograniczone możliwości tworzenia wielu fantastycznych wzorów. Korzystając ze specjalnych farb strukturalnych musisz wiedzieć, że ich konsystencja jest znacznie rzadsza w porównaniu z tynkiem. Co ciekawe nałożenie na ścianę właściwej farby może być dobrym zastępstwem dla wielu innych materiałów wykończeniowych. Używając bejcy ściennej warto mieć na uwadze, że charakteryzuje się ona transparentnym kolorem po wyschnięciu i pozwala osiągnąć wiele ciekawych rezultatów, przyjemnych dla oka. Natomiast stosowanie masy szpachlowej przy pomocy specjalnej packi pozwoli na osiągnięcie efektu stiuku, dlatego warto przemyśleć kwestię związaną z wyborem odpowiednich materiałów i substancji.

Inne publikacje  Rapsodia w aranżacji wnętrz

 

Jak uzyskać najlepsze efekty? Niezbędnik dla początkujących

Zanim będziesz mógł uzyskać długo oczekiwane efekty dekoracyjne na ścianach potrzebujesz wiedzy na temat najodpowiedniejszych narzędzi i produktów, które ułatwią Ci rewolucję wybranego wnętrza. Do dyspozycji masz szeroką gamę produktów takich jak specjalne tynki, farby o charakterze dekoracyjnym, masy pomagające stworzyć interesujące tekstury oraz lakiery, które pozwolą na uzyskanie ciekawego efektu spękań. Aby łatwo i precyzyjnie nałożyć wybrany produkt na ścianę potrzebujesz do tego celu odpowiednich narzędzi takich jak: gąbki, szpachelki, specjalne pędzle i wałki. Pomocne mogą być także uniwersalne szablony, które sprawią, że malowanie wzoru stanie się dużo prostsze, dzięki czemu Twoja ściana zdobędzie efektowną dekorację. Dość popularnym efektem dekoracyjnym, który możemy uzyskać na ścianie jest efekt płótna. Aby było to możliwe wystarczy nałożyć pierwszą warstwę tynku pionowo przy pomocy specjalnej szpachelki, a kolejne poziomo. Gdy całość wyschnie, można skorzystać z farb, aby nadać tej strukturze pożądany kolor lub wybrać lakierowanie dekoracyjne, które dodatkowo zabezpieczy Twój efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *