Oświetlenie łazienki – ciekawe pomysły

 

Światło panujące w łazience musi być na tyle jasne, by umożliwiało zrobienie starannego makijażu i wystarczająco delikatne, abyśmy mogli się przy nim odprężyć podczas wieczornej kąpieli w wannie. Aby osiągnąć te cele, zamontujmy listwy LED, które nadadzą pomieszczeniu elegancki i nowoczesny charakter.

Łazienka ozdobiona światłem

W niewielkich łazienkach zwykle brakuje miejsca na dekoracyjne przedmioty, możemy jednak pokusić się o wyeksponowanie jednego elementu, który wyróżnia się walorami estetycznymi. Elegancka waza stojąca we wnęce lub dekor ścienny, nawiązujący stylistycznie do węgierskich łaźni nabiorą blasku, jeżeli zaakcentujemy ich obecność odpowiednim typem oświetlenia. Warto postawić na listwy LED, które możemy zamontować w formie obramowania wnęki lub płaskorzeźby. Dzięki nim nie tylko zaznaczymy obecność oryginalnych dekoracji, które wyróżnią naszą łazienkę na tle innych, lecz także wyeksponujemy ozdobne detale i niuanse wynikające z faktury podświetlanych przedmiotów. To sprawi, że wydadzą się one jeszcze ciekawsze i będą cieszyły nasze oczy za każdym razem, gdy tylko przekroczymy próg łazienki. Oświetlenie LED-owe jest na tyle uniwersalne, że sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, minimalistycznych pomieszczeniach, jak i tych utrzymanych w stylu kolonialnym lub glamour. Możemy je stosować w kilku miejscach jednocześnie, aby wyeksponować dekoracje oraz doświetlić obiekty o znaczeniu funkcjonalnym tj. umywalka, lustro czy wanna.

Praktycznie bezkonkurencyjne

Listwy LED mogą sprawić, że we własnej łazience poczujemy się jak gwiazda filmowa, która wykonuje makijaż przed rozpoczęciem zdjęć. Aby osiągnąć taki efekt, wystarczy zamontować listwy za pionowymi ramami lustra. Oświetlenie lustra będzie nie tylko efektowne, lecz przede wszystkim praktyczne, ponieważ równomiernie padające światło wskaże nam wszystkie niedoskonałości cery, które warto ukryć pod warstwą makijażu. LED-y możemy też zamontować u dołu wanny, pod umywalką lub na suficie, dzięki czemu korzystanie z łazienki będzie możliwe także bez konieczności włączania lampy sufitowej bądź kinkietów. Będziemy więc mogli wybierać rodzaj oświetlenia w zależności od tego, czy chcemy wykonać profesjonalny makijaż, czy też zrelaksować się podczas nastrojowej kąpieli w wannie.

Inne publikacje  Jak przygotować się do malowania, by nie zniszczyć mebli?

Listwy LED znajdują szerokie zastosowanie w wystroju wnętrz, lecz ich stosowanie pomaga też zmniejszyć rachunki za prąd. Nic więc dziwnego, że coraz częściej montujemy je w sypialniach, kuchniach oraz łazienkach w roli oświetlenia punktowego, a także po to, by uzyskać nastrojową poświatę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *