klimatyzacja w budynku

Plusy i minusy klimatyzacji

Klimatyzacja – swego czasu kojarzyła nam się z luksusem,  hotelami czy samolotami. Teraz jest już ogólnie dostępna i w zasadzie każdy może sobie na nią pozwolić. Jednak czy warto? Jakie są plusy, a jakie minusy montowania klimatyzacji w domu, czy mieszkaniu? Poniżej spróbujemy rozwikłać to zagadnienie.

Zadania klimatyzacji

Montując w domu klimatyzację, mamy na celu zmniejszenie zbyt wysokich temperatur w upalne dni. Odpowiedniej klasy klimatyzatory, jak chociażby klimatyzatory Chigo, są w stanie również usunąć zanieczyszczenia, krążące w powietrzu, a niektóre modele nawet ogrzewać powietrze, jeśli zajdzie taka potrzeba. Aby urządzenie te mogło spełniać swoje funkcje, trzeba dobrać odpowiednią moc do pomieszczenia, w jakim ma się docelowo znajdować. Klimatyzatory Chigo można zamówić zarówno w wersji ściennej, jak i sufitowej czy przenośnej-dzięki temu można zadbać o temperaturę powietrza w całym domu.

 

Zalety klimatyzacji

Do niewątpliwych zalet klimatyzacji zalicza się możliwość obniżenia temperatury w pomieszczeniu. Jednak jest mnóstwo innych walorów. Przede wszystkim, klimatyzatory Chiga zamontować można w prosty sposób, który nie wymagać będzie ingerencji w dotychczasowy system grzewczy. Obejdzie się więc bez niepotrzebnego niszczenia ścian. Kolejną zaletą domowej klimatyzacji jest, że każdy klimatyzator jest montowany indywidualnie, nie ma więc obaw o sznur kabli przechodzących z pomieszczenia do pomieszczenia. Następnym plusem jest fakt, iż bardzo prosta jest ich obsługa – klimatyzatory Chiga mają dołączone specjalne piloty, za pomocą których można podkręcić lub zmniejszyć ich obroty. Dużą zaletą jest również dobierana indywidualnie do każdego pomieszczenia moc, dzięki czemu klimatyzatory Chiga są bardzo wydajne.

Inne publikacje  Czym się kierować przy wyborze nowego mieszkania?

 

Minusy klimatyzacji

Przeciwnicy klimatyzacji do największych minusów zaliczają hałas urządzenia. Często to właśnie jest przyczyną niezgody pomiędzy sąsiadami w blokach. Innym minusem jest zwiększona ilość przeziębień i infekcji na skutek wychłodzonego pomieszczenia. Do kolejnych wad klimatyzacji zalicza się również jej koszt – chcąc mieć w domu dobrej jakości klimatyzator, trzeba liczyć się z wydatkami.

 

Czy aby na pewno wady?

Opisane powyżej minusy z pewnością potrafią zniechęcić do klimatyzacji. Jednak okazuje się, że takie wady da się wyeliminować. Klimatyzatory Chiga mają bardzo niski poziom hałasu, przez co ich użytkowanie nie jest wcale tak uciążliwe. Sprawdzając poziom hałasu w odległości 1 metra od klimatyzatora, to jeśli wynosi on mniej niż 35/dBA, to porównywalny jest do cichej rozmowy. Jeśli chodzi natomiast o infekcje i przeziębienia, to wina tkwi w użytkownikach klimatyzacji. Klimatyzatory Chiga powinny działać z  prędkością 0,2 m/s – zapobiega to przeciągom. Natomiast różnica temperatury pomiędzy pomieszczeniem klimatyzowanym i nieklimatyzowanym, nie powinna być wyższa niż 7 stopni Celsjusza. Takie ustawienia sprawiają, że wady klimatyzacji znikają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *