wylewanie podkładu samopoziomującego

Podkład podłogowy najlepszej jakości – który wybrać?

Trwałe efekty remontowe uzyskamy jedynie z zastosowaniem solidnego podkładu podłogowego. Powinien odznaczać się wytrzymałością i równością, co ma wpływ na długowieczność i estetykę podłoża. Czym cechuje się podkład samopoziomujący? Jakie funkcje spełnia? Jak wybrać unikalne produkty?

Właściwości podkładu podłogowego

Podkłady podłogowe bardzo często mają szereg funkcji, o które należy zadbać – stanowią ochronę akustyczną, ogrzewanie pomieszczenia i wpływają na możliwość szybkiego wykonania podłogi. Ciekawym rozwiązaniem są wyroby Baumit Alpha 2000 i Baumit Alpha 2500, które odznaczają się szybkim wiązaniem i stabilnymi parametrami. Podkład samopoziomujący tego typu korzysta z materiału wiążącego opartego na gipsie odmiany alfa.

Podkłady alpha wyróżniają się lepszymi właściwościami niż podkłady anhydrytowe, gdyż szybko wiążą i wysychają, jednocześnie nie są wrażliwe na zawilgocenia. Okazuje się, że dzięki temu uzyskamy jednorodne i gładkie powierzchnie, a więc idealne podłoża pod warstwy wykończeniowe, tj. panele, parkiet, płytki ceramiczne itp.

 

Podkłady Baumit Alpha

Produkty Baumit Alpha mają wiele zalet, jakimi są między innymi:

  • szybkie wykonywanie pracy,
  • możliwość wylewania na dużych powierzchniach bez ryzyka dylatacji,
  • odpowiednie właściwości samopoziomujące,
  • łatwe wykonanie pracy,
  • bardzo dobre przewodzenie ciepła i szybkie nagrzewanie.

Podkład samopoziomujący wpływa na uzyskanie równego i gładkiego podłożą pod dowolnymi wykładzinami. Okazuje się, że cechuje się odpornością na intensywną eksploatacją oraz doskonałą trwałością, co jest kolejnym plusem. Prace z nim są wykonywane sprawnie i zgodnie z potrzebami – zastosować można nakładanie ręczne lub maszynowe. Co ciekawe, już po 3 dniach można rozpoczynać wygrzewanie, natomiast podkład jest niepalny i pozwala zachować bezpieczeństwo. Nie bez znaczenia jest też aspekt ekologiczny. W tym przypadku nie dochodzi do emitowania szkodliwych substancji, co zapewnia bezpieczeństwo dla użytkowników i wykonawców. To niezwykle optymalne oraz ekonomiczne rozwiązanie stosowane jest także dla systemów ogrzewania podłogowego.

Inne publikacje  Ciekawe dodatki meblowe do mieszkania

Podkład samopoziomujący

Baumit Alpha 2500Podkład samopoziomujący odznacza się dobrymi parametrami technicznymi oraz łatwością aplikacji. Baumit Alpha 2000 i 2500 sprawdzi się w różnorodnych systemach podłogowych, dając korzyści również w nowoczesnej formie ogrzewania podłogowego. Okazuje się, że Baumit Alpha już w fazie projektowania daje spore możliwości i wpływa na usprawnienie wykonywania pracy na budowie. Baumit Alpha 2000

Materiał dostarczany jest w workach lub w silosach, co zależy od oczekiwań i potrzeb wykonawców. Podkład tego rodzaju gwarantuje doskonałe parametry użytkowe oraz wytrzymałość, co z kolei pozwala zastosować produkt w budynkach mieszkalnych i w obiektach użyteczności publicznej.

Posadzka podłogowa jest inwestycją na wiele lat, dlatego warto postawić na sprawdzone wyroby. Efektywnym rozwiązaniem są produkty Baumit Alpha, które bazują na doskonałej jakości i trwałości. Ponadto, wpływają na sprawną pracę i szybkie wykonanie remontu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *