wylewanie podkładu samopoziomującego

Podkład podłogowy najlepszej jakości – który wybrać?

Trwałe efekty remontowe uzyskamy jedynie z zastosowaniem solidnego podkładu podłogowego. Powinien odznaczać się wytrzymałością i równością, co ma wpływ na długowieczność i estetykę podłoża. Czym cechuje się podkład samopoziomujący? Jakie funkcje spełnia? Jak wybrać unikalne produkty?

Właściwości podkładu podłogowego

Podkłady podłogowe bardzo często mają szereg funkcji, o które należy zadbać – stanowią ochronę akustyczną, ogrzewanie pomieszczenia i wpływają na możliwość szybkiego wykonania podłogi. Ciekawym rozwiązaniem są wyroby Baumit Alpha 2000 i Baumit Alpha 2500, które odznaczają się szybkim wiązaniem i stabilnymi parametrami. Podkład samopoziomujący tego typu korzysta z materiału wiążącego opartego na gipsie odmiany alfa.

Podkłady alpha wyróżniają się lepszymi właściwościami niż podkłady anhydrytowe, gdyż szybko wiążą i wysychają, jednocześnie nie są wrażliwe na zawilgocenia. Okazuje się, że dzięki temu uzyskamy jednorodne i gładkie powierzchnie, a więc idealne podłoża pod warstwy wykończeniowe, tj. panele, parkiet, płytki ceramiczne itp.

 

Podkłady Baumit Alpha

Produkty Baumit Alpha mają wiele zalet, jakimi są między innymi:

  • szybkie wykonywanie pracy,
  • możliwość wylewania na dużych powierzchniach bez ryzyka dylatacji,
  • odpowiednie właściwości samopoziomujące,
  • łatwe wykonanie pracy,
  • bardzo dobre przewodzenie ciepła i szybkie nagrzewanie.

Podkład samopoziomujący wpływa na uzyskanie równego i gładkiego podłożą pod dowolnymi wykładzinami. Okazuje się, że cechuje się odpornością na intensywną eksploatacją oraz doskonałą trwałością, co jest kolejnym plusem. Prace z nim są wykonywane sprawnie i zgodnie z potrzebami – zastosować można nakładanie ręczne lub maszynowe. Co ciekawe, już po 3 dniach można rozpoczynać wygrzewanie, natomiast podkład jest niepalny i pozwala zachować bezpieczeństwo. Nie bez znaczenia jest też aspekt ekologiczny. W tym przypadku nie dochodzi do emitowania szkodliwych substancji, co zapewnia bezpieczeństwo dla użytkowników i wykonawców. To niezwykle optymalne oraz ekonomiczne rozwiązanie stosowane jest także dla systemów ogrzewania podłogowego.

Inne publikacje  Coomeet Com Reviews: Is That This Site A Rip-off Or Legit?

Podkład samopoziomujący

Baumit Alpha 2500Podkład samopoziomujący odznacza się dobrymi parametrami technicznymi oraz łatwością aplikacji. Baumit Alpha 2000 i 2500 sprawdzi się w różnorodnych systemach podłogowych, dając korzyści również w nowoczesnej formie ogrzewania podłogowego. Okazuje się, że Baumit Alpha już w fazie projektowania daje spore możliwości i wpływa na usprawnienie wykonywania pracy na budowie. Baumit Alpha 2000

Materiał dostarczany jest w workach lub w silosach, co zależy od oczekiwań i potrzeb wykonawców. Podkład tego rodzaju gwarantuje doskonałe parametry użytkowe oraz wytrzymałość, co z kolei pozwala zastosować produkt w budynkach mieszkalnych i w obiektach użyteczności publicznej.

Posadzka podłogowa jest inwestycją na wiele lat, dlatego warto postawić na sprawdzone wyroby. Efektywnym rozwiązaniem są produkty Baumit Alpha, które bazują na doskonałej jakości i trwałości. Ponadto, wpływają na sprawną pracę i szybkie wykonanie remontu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *