park

Poznaj najciekawsze atrakcje dzielnicy Podgórze

Kraków to bez wątpienia jedno z największych miast w całej Polsce. Dlatego wiele osób pragnie zamieszkać właśnie tam. Jednak w Krakowie można znaleźć bardzo zróżnicowane dzielnice do mieszkania, wśród których niezwykle dużą popularnością cieszy się takie miejsce jak Podgórze. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej, a także poznać najciekawsze atrakcje tej dzielnicy.

Kładka Ojca Bernatka

Wśród najbardziej popularnych atrakcji w takiej dzielnicy Krakowa jak Podgórze można znaleźć przede wszystkim Kładkę Ojca Bernatka. Jest to most pieszo-rowerowy, który znajduje się nad Wisłą. Jest to połączenie Kazimierza właśnie z dzielnicą Kraków Podgórze. Z kładki można zobaczyć przepiękny widok na Wisłę, a także Wiślane Bulwary. Z całą pewnością jest to miejsce warte odwiedzenia, dlatego powinien je zobaczyć każdy. Na kładce mogą zarówno chodzić spacerowicze, jak i jeździć rowerzyści. Jest to miejsce o bardzo uniwersalnym charakterze pod tym względem.

Rynek Podgórski

Kolejnym fantastycznym miejscem, które można znaleźć w takiej dzielnicy Krakowa jak Podgórze jest Rynek Podgórski. Rynek Podgórski umieszczony jest w centralnej części tej dzielnicy Krakowa, dlatego z całą pewnością warto go odwiedzić i zobaczyć. Na rynku znajdują się również zabytkowe kamienice, które prezentują się bardzo niepowtarzalnie. Dlatego miejsce to powinny zwiedzić przede wszystkim osoby, które interesują się historią oraz niepowtarzalnymi klimatami.

Park Bednarskiego

Wśród różnych ciekawych atrakcji dzielnicy Kraków Podgórze można również wymienić Park Bednarskiego. Znajduje się w nim liczna zieleń, dlatego miejsce to sprawdzi się idealnie dla wszystkich osób, które cierpią na nadmiar stresu w swoim codziennym życiu. Park Bednarskiego jest jednym z najpiękniejszych obiektów tego rodzaju w całym Krakowie. Dlatego ta dzielnica idealnie sprawdzi się do zamieszkania i można w niej z powodzeniem wybierać mieszkania Podgórze.

Inne publikacje  Dozowniki Tork, czy warto się nimi zainteresować?

Wzgórze Lasoty

Kolejną ciekawą atrakcją w dzielnicy Podgórze z całą pewnością jest Wzgórze Lasoty. Znajduje się tam zarówno kościół świętego Benedykta, jak i fort świętego Benedykta. Kościół jest jednym z najmniejszych tego rodzaju obiektów w całym mieście, dlatego jest chętnie odwiedzany również przez turystów. Wzgórze Lasoty jest to bardzo częste miejsce spacerów dla wielu osób, ponieważ można tam poczuć bardzo niepowtarzalny klimat. Warto na to zwrócić szczególną uwagę.

Kopiec Kraka

Kopiec Kraka to kolejne atrakcyjne miejsce na mapie Krakowa w dzielnicy Podgórze. Dlatego warto je odwiedzić, jeśli tylko ma się taką możliwość. Do Kopca Kraka można dotrzeć ze Wzgórza Lasoty poprzez kładkę pieszo-rowerową. Z Kopca Kraka można podziwiać widoki na całe miasto, dlatego jest to bardzo chętnie odwiedzane miejsce, zarówno przez mieszkańców, jak i przez turystów. Każdy powinien je zobaczyć, ponieważ jest to niezwykła atrakcja miasta. Z Kopcem Kraka związane jest również święto Rękawka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *