raposodia w aranzacji wnetrza

Rapsodia w aranżacji wnętrz

Pięknie urządzone mieszkanie, bądź dom jest marzeniem większości z nas. Każdy ma swój indywidualny, niepowtarzalny gust, ale czasami wybór stylu aranżacji wnętrz nie jest łatwym zadaniem, szczególnie, jeżeli nie jesteśmy profesjonalnym dekoratorem wnętrz. Niekiedy podobają nam się różnorodne rzeczy, które niekonieczne na pierwszy rzut oka do siebie pasują. W takiej sytuacji spróbujmy we własnym domu stworzyć swoją, autorską Rapsodię./b>

Rapsodia?

Wszyscy, którzy spotykają się z tym słowem po raz pierwszy, powinni wiedzieć, że słowo to związane jest z swobodną, improwizowaną formą muzyczną. Jest również określeniem utworu instrumentalnego o rozmaitej budowie. Dlatego doskonale odnosi się ona do aranżacji wnętrz. Zastosowanie Rapsodii jest niebanalnym rozwiązaniem, które łączy asymetrie, nieoczywiste kształty, pastelowe kolory, szczególnie błękit. Pomimo tego braku formy, tej zbieraniny różnych kształtów i odcieni powstaje idealnie ze sobą współgrająca kompozycja.

Jakie detale mogą stworzyć Rapsodię w naszym domu?

Rapsodię w naszym domu możemy stworzyć przedmioty, które są zarazem połączeniem klasyki i asymetrii wraz z pięknymi zdobieniami kwiatowymi. Pastelowe, błękitne barwy zachwycą wszystkich miłośników przyjemnych, nietuzinkowych wnętrz, którzy lubią kreować, bądź podziwiać oryginalną przestrzeń.

Rapsodia, a inne style aranżacji

Rapsodia to tak naprawdę połączenie kilku styli aranżacji wnętrz, gdyż tworząc ją poszukujemy różnorodnych elementów. Mogą to być proste kształty i zamiłowanie do natury, które charakteryzuje styl skandynawski, pastelowe odcienie i przywiązanie do tradycji określające styl prowansalski, eleganckie dodatki ze stylu klasycznego i wiele innych inspiracji pochodzące ze stylu angielskiego, francuskiego… Rapsodia w aranżacji to przede wszystkim ucieczka od banału i prostych, nudnych, powtarzalnych rozwiązań.

Inne publikacje  Nowoczesne meble do salonu

Wyrafinowana aranżacja?

Rapsodia nadaje wnętrzu niepowtarzalny i zachwycający klimat. Tworzy nie tylko oryginalne, ale i świeże wnętrze. Drobne, na pozór niepasujące do całości elementy nadają wnętrzu prawdziwy styl i charakter.

Rapsodia, mimo, że głównie związana jest z muzyką, wkrada się do wielu innych dziedzin życia. Jest to styl, który nie tylko przekłada się na aranżację wnętrz, ale również fotografię, poezję, a nawet gastronomię. Jeżeli zależy nam na unikatowym wyglądzie naszego domu, spróbujmy sami stworzyć swoją, niepowtarzalną Rapsodię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *