plan budowy domu

Rodzaje bram posesyjnych – co warto wybrać?

Ogrodzenia posesyjne to bardzo ważna kwestia w momencie budowy domu. Dzięki nim mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ mają pewność, że nikt niepożądany nie wtargnie na ich posesję. Ponadto ogrodzenie chroni także przed bezpańskimi zwierzętami oraz przed nagłym wybiegnięciem bawiących się w ogrodzie dzieci na ruchliwą ulicę. Budując nowy dom, warto więc zadbać o jego ogrodzenie. Bardzo duże znaczenie ma także wybór właściwej bramy posesyjnej. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań.

 

Bramy dwuskrzydłowe

Pierwszą możliwością są bramy dwuskrzydłowe. Jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie. Dużym udogodnieniem jest lampa ostrzegawcza, która została zamontowana w widocznym miejscu. Sygnalizuje ona wszelkie ruchy bramy. Ponadto tego typu bramy posiadają system fotokomórek, reagujących na ruchy, mające miejsce na wjeździe.

Bramy dwuskrzydłowe są bardzo komfortowe. Dzięki możliwości automatycznego sterowania, można je bardzo łatwo zamykać i otwierać zdalnie. Dostępne są także modele ręcznie otwierane, które posiadają specjalny zamek, zabezpieczający przed otarciem bramy przez osoby niepowołane.

Warto także zaznaczyć, że tego rodzaju bramy posesyjne prezentują się niebywale elegancko i luksusowo. Świetnie podkreślają one charakter posesji, a dodatkowe, ciekawe wzornictwo i kolorystyka idealnie dopełnia wygląd całej zabudowy.

Bramy przesuwne

Kolejną, niezwykle interesującą możliwością są bramy przesuwne. Funkcjonują one bardzo sprawnie, dzięki specjalnej, samonośnej konstrukcji. Skrzydło jest zawieszone nad wjazdem i nie potrzebuje żadnego, dodatkowego podparcia. Warto więc zaznaczyć, że konstrukcja porusza się swobodnie, nawet gdy pod bramą zalega śnieg, piasek, czy liście.

Inne publikacje  Jak odświeżyć pomieszczenie w mieszkaniu?

Brama tego typu jest także niezwykle komfortowa w użytkowaniu. Również posiada ona możliwość zdalnego sterowania. Jeżeli jednak pojawią się jakieś problemy z zasilaniem, można ją także otworzyć ręcznie. Brama przesuwna gwarantuje bezpieczeństwo. Jest ona wyposażona w fotokomórkę, listwy bezpieczeństwa, a także wyłącznik przeciążeniowy.

Furtki

Oprócz bram wjazdowych bardzo ważne jest także wybranie odpowiedniej furtki. Zapewnia ona bezpieczeństwo mieszkańcom i umożliwia wejście na posesję, gdy nie wjeżdża się samochodem. W słupie można dodatkowo zamontować wideodomofon lub domofon. Urządzenia te pozwalają w łatwy sposób sprawdzić, kto stoi na zewnątrz.

Furtki mogą zostać wyposażone w zamki elektromagnetyczne, które umożliwiają ich otwarcie bez użycia kluczy. Po opuszczeniu posesji, furtka rygluje się automatycznie.

 

Bramy posesyjne – jak wybrać?

Wybierając bramy czy ogrodzenia posesyjne, należy kierować się swoimi upodobaniami, estetyką, a także kwestiami praktycznymi. Ważne jest także to, ile miejsca zajmie dana brama i jaki rodzaj otwierania posiada. Podczas zakupu trzeba także wziąć pod uwagę przepisy, które aktualnie obowiązują. Skrzydło bramy po otwarciu nie może ograniczać właściwego manewrowania pojazdem. Możliwości jest naprawdę wiele, z pewnością każdy znajdzie najlepsze rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb i budżetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *