izolacja poddasza pianą PUR

Skuteczna termoizolacja w budynku z użyciem nowych technologii

Jeśli decydujemy się na budowę domu, to musimy liczyć się z koniecznością podejmowania bardzo ważnych decyzji odnośnie zastosowanych materiałów budowlanych oraz różnych technik związanych z budowaniem czy wykończeniem domu. Jedną z kwestii bardziej istotnych jest ta związana z ociepleniem.

Do tej pory materiałem wykorzystywanym do ocieplania zdecydowanie najczęściej był styropian. Nie można twierdzić, że jest to materiał, który obecnie do ocieplania się nie nadaje. Natomiast należy koniecznie zaznaczyć, że dostępnych jest wiele takich materiałów, które okazują się od niego o wiele lepsze. Przykładem jednego z nich może być pianka poliuretanowa, o której można więcej dowiedzieć się z poniższego artykułu.

Efektywna izolacja pianą PUR

Wspomniana wcześniej pianka poliuretanowa to materiał, który do ocieplania wykorzystuje się w zasadzie od niedawna. Początkowo materiał ten powstawał głównie na potrzeby branży produkcyjnej, gdzie wykorzystywano go w charakterze wypełniacza. Dostrzeżono jednak w tym materiale spory potencjał, który wykorzystuje się w branży budowlanej.

poddasze, belki stropoweMianowicie pianka poliuretanowa doskonale zatrzymuje ciepło. Obecnie szczególnie popularna jest izolacja poddasza pianą PUR, ale również inne fragmenty budynku można bez problemu tym materiałem ocieplać.

Do ocieplania poddasza wykorzystuje się dwa rodzaje pianki PUR. Do najbardziej popularnych zaliczyć można piankę o strukturze otwartokomórkowej np. Crossin Attic Softhttps://crossin.pcc.eu/produkt/crossin-attic-soft/.

Ten rodzaj pianki wyróżnia się niskim współczynnikiem przewodnictwa termicznego. Jednak nie z tego powodu pianka jest tak bardzo ceniona. Jej największą zaletą jest to, że pianka ta posiada porowatą strukturę przez co pozwala na przepuszczanie pary wodnej. W efekcie można wyeliminować ryzyko występowania mostków termicznych. Materiał ten jest niezwykle lekki oraz wyróżnia się wysokim współczynnikiem adhezji. Oznacza to, że pianka świetnie łączy się i przylega do najróżniejszych materiałów. Z powodzeniem można taką piankę nałożyć na elementy drewniane, murowane czy nawet wykonane z tworzyw sztucznych.

Inne publikacje  ‘The L keyword Generation Q' S2E9 Recap: "We have a cabinet filled with cufflinks."

Ocieplanie poddasza pianą PUR

Zabieg, jakim jest izolacja poddasza pianą PUR, należy rozpocząć od odpowiedniego zabezpieczenia ważnych elementów, które nie powinny mieć kontaktu z pianką. Szczególnie istotne jest zabezpieczenie posadzki, futryn oraz okien. Natrysk pianką poliuretanową wykonuje się z użyciem specjalnej aparatury, która najczęściej znajduje się wewnątrz samochodu należącego do firmy wykonującej termoizolację. Na poddasze wciągany jest jedynie wąż, którym doprowadzana jest pianka. Mieszanie pianki poliuretanowej z utwardzaczem odbywa się na chwilę przed jej nałożeniem.

Izolacja pianą PUR to zabieg, który wykonywać muszą odpowiednie osoby posiadające doświadczenie w tej dziedzinie. Przy użyciu pianki PUR ocieplać można:

  • więźbę dachową,
  • ściany,
  • fundamenty.

Ocieplanie poddasza pianą PUR to zabieg, który wykonuje wiele firm działających w naszym kraju. Chcąc znaleźć autoryzowanego wykonawcę na terenie wybranego regionu Polski, warto odwiedzić https://crossin.pcc.eu/awin/. Można znaleźć tam też wiele dodatkowych technicznych szczegółów związanych z samym procesem ocieplania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *