Szkło hartowane do kuchni – 4 powody, dla których warto je mieć

Remontujesz mieszkanie lub szukasz rozwiązań do nowej nieruchomości? Kuchnia to serce domu – to właśnie w niej wszyscy mieszkańcy spotykają się by celebrować wspólne chwile, gotowanie i jedzenie. To również jedno z najbardziej eksploatowanych pomieszczeń, dlatego warto sięgnąć po trwałe i funkcjonalne surowce – sprawdź zalety szkła hartowanego do kuchni.

1. Szkło hartowane do kuchni – funkcjonalność na 1 planie

Szkło hartowane do kuchni może pełnić wiele rozmaitych funkcji. Surowiec ten można zastosować jako ochronę ścian przy blacie roboczym, ozdobny panel za kuchenką czy ściankę działową, która w subtelny sposób podzieli przestrzeń na jadalnię i miejsce do przygotowywania posiłków. Warto podkreślić, że materiał ten jest odporny na zmiany temperatur i nie odkształci się pod wpływem gorąca.

Panele szklane zazwyczaj wynoszą od 4 do 10 mm i mogą zostać ułożone w formie kafelek lub wycięte z jednego kawałka – bez fug.

2. Szkło hartowane do kuchni dopasuje się do Twojego stylu

Warto podkreślić, że panele i konstrukcje wykonywane ze szkła mogą być zabarwione na różne kolory, występować w formie transparentnej lub mlecznej, a także być wzbogacone o zdobienia, np. brokat czy zdjęcie. Dzięki temu łatwo je dopasować do stylu panującego w całym domu. Zwolennicy nietuzinkowych rozwiązań mogą postawić na fototapetę.  Popularne nadruki na szkło hartowane do kuchni to m.in. motywy roślinne, zdjęcia przypraw, owoców lub warzyw czy egzotyczne krajobrazy.

Inne publikacje  Jak poradzić sobie z plamami na ścianie

3. Szkło hartowane do kuchni jest bezpieczne

Szkło hartowane do kuchni czy innych domowych pomieszczeń spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Materiał ten przechodzi dodatkowo proces laminacji, co oznacza, że poszczególne tafle, składające się na gotowy panel, są ze sobą sklejone. Dzięki temu, nawet jeśli dojdzie do stłuczenia – szkło nie rozbije się na małe ostre kawałki, tylko zostanie w ryzach, przyklejone do specjalnej folii.

4. Nie martw się o higienę

Szkło hartowane do kuchni ma gładką, jednolitą strukturę, pozbawioną porów. Oznacza to, że materiał nie stwarza przyjaznego środowiska dla rozwoju pleśni czy grzybów. Z tego powodu często jest wykorzystywane również w łazienkach czy innych pomieszczeniach, gdzie panuje duża wilgotność i zmienne temperatury.

Szkło hartowane jest również bardzo łatwe w czyszczeniu. Aby pozbyć się brudu i bakterii, wystarczy przetrzeć powierzchnię szmatką nasączoną delikatnym detergentem. Konstrukcja jest ponadto odporna na zarysowania czy pęknięcia.

Postaw na szkło hartowane do kuchni od Prolinea

Prolinea to przedsiębiorstwo specjalizujące się w konstrukcjach szklanych do domu. Marka współpracuje zarówno z inwestorami, jak i klientami indywidualnymi, tworząc panele, ścianki działowe, windy, balustrady czy kabiny prysznicowe, a także projekty na specjalne zamówienie. Warto podkreślić, że wykorzystywane szkło hartowane do kuchni otrzymało certyfikat Instytutu Szkła i Ceramiki w Krakowie, co poświadcza o wysokiej jakości surowca. Wejdź na stronę firmy Prolinea, zapoznaj się z dotychczasowymi realizacjami i dołącz do grona zadowolonych klientów.

Inne publikacje  Najlepsza farba lateksowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *