pistolet do kleju

Pistolet pneumatyczny do kleju

Jednym z podstawowych narzędzi używanych w pracach tapicerskich jest pistolet pneumatyczny do kleju. Z uwagi na swoją funkcjonalność korzystają z niego również lakiernicy czy malarze. To wielofunkcyjne narzędzie sprawdzi się doskonale w przedsiębiorstwach oferujących szeroką gamę usług. Stanowi również popularne narzędzie w pracach amatorskich oraz projektach DYI, wszelkiego rodzaju zajęciach majsterkowania. Dzięki niemu oszczędza się czas i energię oraz pieniądze, które należałoby wydać na kilka różnych narzędzi.

Pistolet pneumatyczny do kleju dla tapicerów

Pistolet do kleju stosowany w zakładach tapicerskich wykorzystywany jest do nakładania spoin, zawsze tam gdzie mocuje się gąbki meblarskie czy tkaniny meblowe oraz samochodowe. Planując zakup takiego urządzenia zawsze należy zweryfikować konkretny model pod kątem ergonomii. Praca z pistoletem pneumatycznym do kleju jest wymagająca i precyzyjna, dlatego komfort użytkowania jest tu jednym z najważniejszych kryteriów. Pistolet do kleju należy również zweryfikować pod kątem lewo lub praworęczności, by optymalnie współpracował w każdym ruchu. Ważnym kryterium urządzenia przy jego zakupie powinien być ciężar narzędzia. Długotrwałe użytkowanie nie powinno nadmiernie obciążać stawów i mięśnia, by możliwie ograniczyć niezbędne w pracy przerwy.
Tego rodzaju narzędzie występuje w kilku wariantach, może być wyposażone w górny lub dolny pojemnik stanowiący zbiornik na klej. W zakładach tapicerskich dobrze sprawdzi się model o naprawdę pojemnym zbiorniku. Dzięki temu pracownik oszczędza czas a ubytki kleju są wówczas niewielkie. Pracę wykonuje się szybko bez konieczności ciągłego uzupełniania kleju w pojemniku.
W dobrze prosperującym, dużym zakładzie tapicerskim najkorzystniej jest zakupić pistolet pneumatyczny do kleju, który dodatkowo wyposażony jest w kompresor i sprężarkę. Pompa wspomagająca czynność klejenia może zasilać jednocześnie kilka urządzeń i w ten sposób umożliwia równoległą pracę przy wielu projektach. Tempo i wydajność pracy zależy wówczas od jakości i wydajności kompresora.

Inne publikacje  Mostbet Türkiye Çevrimiçi Kumarhane Mostbet Casin

Czyszczenie pistoletu pneumatycznego

Pistolet pneumatyczny do kleju, tak jak wiele innych narzędzi, wymaga pielęgnacji i systematycznego oczyszczania. Czynność czyszczenia musi być dostosowana do cech fizyczno-chemicznych użytkowanego kleju. Każdy producent kleju w opisie zasad stosowania podaje również metodę czyszczenia narzędzia po zakończeniu pracy.  W wielu przypadkach wystarczy po prostu użyć rozpuszczalnika dostępnego powszechnie w sklepach stacjonarnych i online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *