nowe mieszkania na sprzedaż

Czym się kierować przy wyborze nowego mieszkania?

Zakup nowego mieszkania to nie tylko spora inwestycja, ale też wiele decyzji, które musi podjąć kupujący zanim podpisze umowę notarialną. Obecnie wielu deweloperów oferuje nowe mieszkania na sprzedaż w ciekawych dzielnicach, o przestrzennych metrażach oraz w niezwykle nowoczesnych blokach, które zachwycają designem oraz udogodnieniami. Czym się kierować więc przy wyborze nowego lokum? Na co koniecznie powinni zwrócić uwagę nowi lokatorzy? Poniżej odpowiedź.

Nowe mieszkania na sprzedaż – różnorodne oferty na rynku

„Nowe mieszkania na sprzedaż” – takie ogłoszenia można znaleźć w internecie, w telewizji, w lokalnej prasie, a nawet na bilbordach w dużych miastach. Deweloperzy prześcigają się ze sobą propozycjami, które oferują klientom, by przyciągnąć ich do swojej inwestycji. Wielu z nich ma także dobre rozeznanie rynku i doskonale wie, czego potrzebują młodzi ludzie i wówczas praktycznie buduje mieszkania „pod nich”. Klienci są coraz bardziej wymagający, dlatego też chcą doskonale wiedzieć na co wydadzą swoje ciężko zarobione pieniądze, więc nie ma mowy o jakiś niedociągnięciach, czy też fuszerce w przypadku takiej inwestycji.

Czym kierują się obecnie klienci przy wyborze mieszkania?

Młodzi ludzie, którzy chcą kupić mieszkanie dla swojej przyszłej rodziny, zazwyczaj stawiają na nowe budownictwo, na zamkniętych osiedlach z monitoringiem. Dodatkowo, ważny jest metraż oraz rozłożenie w takim mieszkaniu – najbardziej pożądane są obecnie mieszkania od około 50 do 85 m2, które posiadają otwarte, jasne przestrzenie. Aneks kuchenny, wyznaczona jadalnia, otwarty salon, łazienka z prysznicem i wanną jednocześnie zdecydowanie przyciągną większą rzeszę klientów. Ponadto, nie bez znaczenia jest również lokalizacja – najlepiej młodym ludziom mieszka się w sąsiedztwie centrum, gdzie w okolicy jest tak naprawdę świetny dostęp do sklepów, centrów handlowych, kin, teatrów.

Inne publikacje  Szkło hartowane do kuchni – 4 powody, dla których warto je mieć

Jakie mieszkanie chcą kupić starsze osoby?

Wiele starszych osób chce zamienić swoje mieszkanie w bloku w centrum miasta na lokum wygodniejsze, pod miastem, z bogatą dookoła infrastrukturą. Starszym osobom zależy na niedużym mieszkaniu na parterze lub w bloku z windą. Często emeryci poszukują mieszkanka z wyjściem na ogród – i takie propozycje również mają w swojej ofercie deweloperzy. W tym przypadku ważna jest dogodna komunikacja oraz świetny dostęp do przychodni, aptek, terenów zielonych.

To trzeba wiedzieć

Zanim podejmie się ostateczną decyzję dotyczącą zakupu mieszkania, warto dokładnie zapoznać się z opiniami o deweloperze, o tym z jakich materiałów dany właściciel buduje swoje domy oraz, czy na późniejszych etapach nie ma problemu z kontaktem z nim lub z reklamacjami dotyczącymi danej inwestycji. Ważne jest także, czy dany deweloper przychylny jest klientom w wielu kwestiach dotyczących zakupu i np. na etapie budowy konkretnych mieszkań pyta klientów o rozłożenie kontaktów w mieszkaniu lub też pomaga przy wzięciu kredytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *