Dlaczego wybrać farby silikonowe ?

Na rynku dostępne jest wiele różnych rodzajów farb do malowania wnętrz, elewacji drewna lub metalu.  Najpopularniejsze są emulsje akrylowe. Jednak wybór jest większy. Mamy do dyspozycji farby ftalowe, silikatowe, silikonowe oraz specjalne farby np. dla alergików. Substancję tworząca powłokę malarską jest użyte w farbie spoiwo. W zależności od rodzaju spoiwa otrzymujemy różne rodzaje farb. Czy wiesz, dlaczego i kiedy powinieneś wybrać farby silikonowe?

Jakie są farby silikonowe?

Spoiwem farb silikonowych (krzemoorganicznych) jest emulsja silikonowa. Powoduje ona, że tworząca się powłoka odpycha wodę (są hydrofobowe). Powłoka powstała po pomalowaniu farba silikonową zmniejsza również podatność na zabrudzenia, na rozwój pleśni. Jednocześnie ze względu na swoja mikroporowata strukturę umożliwia odparowywanie wilgoci i powoduje, że powierzchnie oddychają (przepuszczają dwutlenek węgla i inne gazy). Farby silikonowe są odporne na spaliny, ozon, słońce i kwaśne deszcze. Do produkcji tych farb używa się substancji pochodzenia naturalnego, dlatego można powiedzieć, że są to farby ekologiczne.

Farba silikonowa w mieszkaniu

Gdzie znajdują zastosowanie?

Ze względu na swoje właściwości farby silikonowe znajdują zastosowanie zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Duża oferta tego typu farb przeznaczona jest do pokrywania elewacji domów. Tutaj oferta kolorystyczna obejmuje nawet kilkaset odcieni. Można nią pokrywać większość materiałów elewacyjnych: cegłę, beton, tynk oraz płyty kartonowo-gipsowe. Farby krzemoorganiczne znajdują również zastosowanie w renowacji budynków sakralnych i zabytkowych.

Inne publikacje  mobil tətbiqi mostbet Azerbayсan android, ios 202

Jeśli chodzi o wnętrza, farby silikonowe maja najwyższą klasę pod względem ścieralności, odporności na zabrudzenia i szorowanie na mokro. Dlatego polecane są do malowania kuchni oraz łazienek. Często producenci rekomendując farby do tych pomieszczeń, dodają do ich składu środki przeciwgrzybiczne.  Farby odporne na zabrudzenia oraz ścieranie przydadzą się również do pomalowania przedpokoju lub korytarza.

Warto wybrać farby silikonowe, gdyż spełniają one nie tylko funkcje dekoracyjne. Stanowią wieloletnią ochronę ścian i murów przed zabrudzeniami, wilgocią i czynnikami chemicznymi. Są bardzo trwałe, a co ważniejsze dostępne w bardzo wielu odcieniach, co sprawi, że zaspokoją gusty wielu konsumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *