Sprawdź płytki dekoracyjne

Płytki dekoracyjne kładzie się raz na kilkanaście lat, dlatego przed ich wyborem trzeba dobrze się zastanowić. Producenci  prześcigają się w tworzeniu nowych wzorów i technologii. Jakie więc płytki wybrać, aby cieszyły oko przez wiele lat, nie wyszły z mody i były zarazem funkcjonalne?

Gdzie położyć płytki?

Najczęściej to płytki ceramiczne stosowane są na ścianach i podłogach w łazience, kuchni, korytarzy i przedpokoju. Jednak często za pomocą płytek innych niż ceramiczne wykańczane są ściany w innych pomieszczeniach np. pokojach dziennych, salonach.

Jakie jeszcze płytki dekoracyjne są dostępne?

Najpopularniejsze materiały dekoracyjne to od zawsze płytki ceramiczne. Jednak dekoratorzy wnętrz często sięgają również po płyty kamienne i ceramiczne. Ściany ozdobić można również płytą gipsową lub cementową, specjalnie do tego przystosowanymi. Ponadto, ściany dekoruje się również płytkami z kamieni naturalnych (marmuru, granitu, trawertynu czy piaskowca).

Ścienne płytki dekoracyjne

Wszechstronność płytek ceramicznych

Płytki ceramiczne, ze względu na to, że są łatwe w użyciu, wytrzymałe i całkowicie naturalne, stanowią wdzięczny materiał wykończeniowy. Dotychczas zarezerwowane były dla kuchni i łazienek, ale coraz częściej stosowane są również w innych pomieszczeniach.  Płytki ceramiczne dostępne są w wielu różnych kolorach i rozmiarach. Rozmiar płytek dostosowuje się do pomieszczenia, jednak nie jest prawdą, że do małych pomieszczeń, nie można stosować dużych kafli. Obecnie na rynku oprócz kwadratowych płytek dekoracyjnych znaleźć można prostokątne, ośmiokątne, a nawet okrągłe (jako dodatki dekoracyjne).

Inne publikacje  Just what Cryptocurrency New venture?

Kolory i wzory

Kolory płytek są tak różnorodne, ze każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Najbardziej uniwersalne są brązy, beże, żółcie , biele i zielenie, które jednak można urozmaicić kafelkami z różnymi motywami lub ciekawymi mozaikami. Odrobinę szaleństwa dadzą płytki w stylu marokańskim, które wyglądają jak małe obrazy, a każda ma przynajmniej pięć kolorów lub odcieni tego samego koloru.

Faktura płytek

Również faktura płytek może dawać ciekawe efekty wizualne. W sklepach dostępne są głównie płytki o gładkiej powierzchni. Produkowane są również kafelki posiadające wytłoczenia lub powierzchnia ich wygląda, jakby była pognieciona. Popularność zdobywają również płytki wypukłe, które stanowią ciekawa dekoracje, ze względu na załamujące się na nich światło.

Glazura, terakota i gres to najpopularniejsze płytki dekoracyjne już od bardzo dawna. Ze względu na swe właściwości będą zapewne wykorzystywane jeszcze bardzo długo. Dlatego warto je zastosować, urządzając własne mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *