nowoczesne meble do salonu

Nowoczesne meble do salonu

Każdy, kto przymierza się do urządzania nowoczesnego salonu powinien najpierw oszacować funkcje jakie ma on spełniać. Salon to przede wszystkim miejsce odpoczynku i spotkań całej rodziny, dlatego powinien łączyć ze sobą funkcjonalność i prostotę. Musi być także przyjemnym dla całej rodziny miejscem, aby sam sobą zachęcał do wspólnego spędzenia czasu. Nowoczesne wnętrza to przede wszystkim minimalizm kolorystyczny oraz połączenie wielu struktur i materiałów. 

Jaki zestaw wypoczynkowy wybrać?

Ta kwestia musi być dobrze przemyślana i wynikać z potrzeb rodziny. Na samym początku należy się zastanowić czy potrzebna jest kanapa z funkcją spania czy też nie. Jej rozmiar również jest uzależniony od wielkości rodziny lub grona znajomych. Muszą bowiem zmieścić się na niej wszyscy domownicy i ewentualni goście. Jeżeli wielkość pomieszczenia na to pozwala, dobrym rozwiązaniem jest także dokupienie foteli, które stworzą dodatkową strefę do wypoczynku.

Nowoczesna kanapa występuje przeważnie w jednolitych kolorach, należy unikać mieszania wzorów lub barw. Doskonałą jej ozdobą będą poduszki wykonane z różnych materiałów, najlepiej w kolorach stonowanych. Innowacje kapany i sofy są bardzo praktyczne. Często w ich bokach znajdują się przydatne półki na których można ułożyć np. książki. Oprócz tego, że jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie – przede wszystkim świetnie wygląda. Odpowiednio do stylu wnętrza można dobrać także kanapy lub sofy z pikowaniem.

Inne publikacje  Rapsodia w aranżacji wnętrz

Jaki zestaw mebli wybrać do nowoczesnego salonu?

W przypadku zestawu nowoczesnych mebli do salonu również należy kierować się potrzebami rodziny. Jeżeli potrzebuje ona dodatkowego miejsca na przechowywanie warto zainwestować w komodę, bądź zamykane szafki. Jeżeli jednak nie, może pokusić się o meble z dużą ilością półek lub szafki ze szklanymi frontami – będą to doskonałe miejsca na dekoracje. Jeśli chodzi o sam wygląd szafek, półek i komód najważniejszy jest ich kolor i kształt. Nowoczesne meble są przeważnie białe, czarne lub ciemnobrązowe. Ich fronty powinny być lakierowane i błyszczące, kształt prosty i geometryczny, a uchwyty metalowe i dość długie. Świetnie wyglądają również szafki bez uchwytów, z systemem TIP-ON. Nowoczesna półka pod telewizor powinna być niska, najlepiej w kształcie prostopadłościanu. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się także podświetlane półki, które dadzą świetny efekt przy zgaszonym świetle.

Jaki stolik kawowy wybrać do nowoczesnego salonu?

Tak jak w przypadku mebli, najlepiej stolik byłoby gdyby miał geometryczne kształty. Kolor również powinien być czarny lub biały – oczywiście lakierowany. Dobrze wyglądają również ławy mające kilka poziomów. Dzięki temu tworzą się w niej dodatkowe półki, które można wykorzystać jako miejsce do przechowywania. Świetnie w nowoczesnych wnętrzach sprawdzają się także stoliki ze szklanymi blatami. Należy jednak pamiętać o tym, że musi on pasować do mebli, które znajdują się w salonie. Do wnętrz o stylu skandynawskim doskonale dopasuje się stolik kawowy zrobiony z palet (najlepiej przemalowany na biało). Można go wykonać samodzielnie, bądź kupić w sklepie już gotowy.

Inne publikacje  Niepowtarzalne efekty dekoracyjne na ścianach

Na nowoczesne meble do salonu składają się nie tylko różne funkcje ale również kolory oraz kształty oraz wzory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *