nowoczesne meble do salonu

Nowoczesne meble do salonu

Każdy, kto przymierza się do urządzania nowoczesnego salonu powinien najpierw oszacować funkcje jakie ma on spełniać. Salon to przede wszystkim miejsce odpoczynku i spotkań całej rodziny, dlatego powinien łączyć ze sobą funkcjonalność i prostotę. Musi być także przyjemnym dla całej rodziny miejscem, aby sam sobą zachęcał do wspólnego spędzenia czasu. Nowoczesne wnętrza to przede wszystkim minimalizm kolorystyczny oraz połączenie wielu struktur i materiałów. 

Jaki zestaw wypoczynkowy wybrać?

Ta kwestia musi być dobrze przemyślana i wynikać z potrzeb rodziny. Na samym początku należy się zastanowić czy potrzebna jest kanapa z funkcją spania czy też nie. Jej rozmiar również jest uzależniony od wielkości rodziny lub grona znajomych. Muszą bowiem zmieścić się na niej wszyscy domownicy i ewentualni goście. Jeżeli wielkość pomieszczenia na to pozwala, dobrym rozwiązaniem jest także dokupienie foteli, które stworzą dodatkową strefę do wypoczynku.

Nowoczesna kanapa występuje przeważnie w jednolitych kolorach, należy unikać mieszania wzorów lub barw. Doskonałą jej ozdobą będą poduszki wykonane z różnych materiałów, najlepiej w kolorach stonowanych. Innowacje kapany i sofy są bardzo praktyczne. Często w ich bokach znajdują się przydatne półki na których można ułożyć np. książki. Oprócz tego, że jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie – przede wszystkim świetnie wygląda. Odpowiednio do stylu wnętrza można dobrać także kanapy lub sofy z pikowaniem.

Inne publikacje  Niepowtarzalne efekty dekoracyjne na ścianach

Jaki zestaw mebli wybrać do nowoczesnego salonu?

W przypadku zestawu nowoczesnych mebli do salonu również należy kierować się potrzebami rodziny. Jeżeli potrzebuje ona dodatkowego miejsca na przechowywanie warto zainwestować w komodę, bądź zamykane szafki. Jeżeli jednak nie, może pokusić się o meble z dużą ilością półek lub szafki ze szklanymi frontami – będą to doskonałe miejsca na dekoracje. Jeśli chodzi o sam wygląd szafek, półek i komód najważniejszy jest ich kolor i kształt. Nowoczesne meble są przeważnie białe, czarne lub ciemnobrązowe. Ich fronty powinny być lakierowane i błyszczące, kształt prosty i geometryczny, a uchwyty metalowe i dość długie. Świetnie wyglądają również szafki bez uchwytów, z systemem TIP-ON. Nowoczesna półka pod telewizor powinna być niska, najlepiej w kształcie prostopadłościanu. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się także podświetlane półki, które dadzą świetny efekt przy zgaszonym świetle.

Jaki stolik kawowy wybrać do nowoczesnego salonu?

Tak jak w przypadku mebli, najlepiej stolik byłoby gdyby miał geometryczne kształty. Kolor również powinien być czarny lub biały – oczywiście lakierowany. Dobrze wyglądają również ławy mające kilka poziomów. Dzięki temu tworzą się w niej dodatkowe półki, które można wykorzystać jako miejsce do przechowywania. Świetnie w nowoczesnych wnętrzach sprawdzają się także stoliki ze szklanymi blatami. Należy jednak pamiętać o tym, że musi on pasować do mebli, które znajdują się w salonie. Do wnętrz o stylu skandynawskim doskonale dopasuje się stolik kawowy zrobiony z palet (najlepiej przemalowany na biało). Można go wykonać samodzielnie, bądź kupić w sklepie już gotowy.

Inne publikacje  Rapsodia w aranżacji wnętrz

Na nowoczesne meble do salonu składają się nie tylko różne funkcje ale również kolory oraz kształty oraz wzory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *