Oświetlenie pokoju dziecięcego

Oświetlenie do pokoju dziecięcego

Dziecięcy pokój powinien łączyć ze sobą dwie podstawowe funkcje. Musi być przyjemny dla dziecka oraz funkcjonalny. Niezwykle ważną rolę w pokoju pociechy odgrywa oświetlenie. Wnętrze musi być przede wszystkim jasne, dlatego niezbędna jest inwestycja w różnego rodzaju lampy. Miejsce ich  zamontowania ma w tym przypadku decydujące znacznie. Dobrze oświetlone musi być szczególnie miejsce do nauki i zabawy. Delikatniejsze światło natomiast świetnie sprawdzi się przy łóżku dziecka, aby nie bało się zasypiania w ciemności. Szeroki wybór oświetlenia jaki oferują producenci lamp daje rodzicom szerokie pole do popisu. 

Jakie oświetlenie najlepiej wybrać do pokoju dziecięcego?

Jeżeli chodzi o oświetlenie pokoju dziecka, do wyboru jest wiele możliwości. Producenci oferują m.in. lampy sufitowe, lampy podłogowe, kinkiety, lampki nocne oraz lampki wtykowe. Wszystkie z nich można znaleźć w wielu wariantach kolorystycznych i w rozmaitych kształtach. Do pokoju malucha idealnie nadadzą się jednak te z motywami bajkowymi, w kształcie motyli, kwiatków, samochodów, bądź puzzli. Lampa sufitowa jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju dziecięcego. Jest ona podstawowym nośnikiem światła w pomieszczeniu, dlatego też należy dobrać ją odpowiednie do jego rozmiaru.

Lampy podłogowe natomiast są idealnym rozwiązaniem do doświetlenia miejsca zabawy lub nauki. Świetnie sprawdzą się również w nocy, kiedy rodzić usypia dziecko i chce przyciemnić pokój. Kinkiety są idealnym pomysłem do doświetlania dużych pomieszczeń. Są także świetnym rozwiązaniem przy pokojach o niestandardowych kształtach. Dobrze sprawdzą się m.in. przy różnego rodzaju skosach. Najlepszym rozwiązaniem dla dzieci, które boją się ciemności są lampki nocne. Dadzą one idealne światło podczas usypiania malucha lub w trakcie czytania mu bajki na dobranoc. Stwarzają także możliwość szybkiego włączenia kiedy maluszek przebudzi się w ciągu nocy, ponieważ są umieszczone blisko jego łóżka. Natomiast jeśli dziecko nie chce spać przy całkowicie zgaszonym świetle, idealnym rozwiązaniem są lampy wtykowe. Wystarczy wpiąć je do gniazdka, by dały dodatkowe, łagodne oświetlenie.

Inne publikacje  Aranżacje pokoju dziecięcego

Jakie dekoracyjne oświetlenie można znaleźć w sklepach?

Dobrym rozwiązaniem dla urozmaicenia pokoju dziecka jest dobranie do niego odpowiednich dekoracji. W ostatnim czasie dużą popularnością na rynku cieszą się tzw. Cotton Ball Lights. Są to  światełka w kształcie kolorowych, bawełnianych kulek zawieszonych na jednym sznurku. Sprawdzą się jako idealna dekoracja do każdego pokoju. Natomiast wysoka mobilność pozwala na zawieszenie ich na każdym poziomie pokoju dziecięcego i na przystrojenie każdej jego części. Można zawiesić je na szafie, ścianie, łóżku, karniszu lub położyć na komodzie – wszystko według potrzeb i upodobania. Cotton Ball dają delikatne, przygaszone światło. Dzięki temu będą świetnym rozwiązaniem podczas usypiania dziecka, a oprócz tego są bardzo gustowną dekoracją. W podobny sposób mogą działać również zwykłe światełka na choinkę, które można kupić w różnych kształtach np. gwiazdek, serduszek lub kwiatków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *